روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 30 بهمن 1397 / 13 جمادي الثاني 1440 / a 19 Feb 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 88
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 27 اسفند 1387 - ساعت 14:43
شماره خبر: 100901649779
نوروز را در خانه نگذرانيد
اين‌10 ‌روستاي ناشناخته
تقریبا همه ما دست‌کم یکبار ساحل خزر یا غار علیصدر یا یکی از بناهای تاریخی شیراز و اصفهان و یزد را دیده‌ایم و نام کندوان و میمند و ماسوله و ابیانه و جواهرده را شنیده‌ایم و می‌دانیم آسیاب‌های آبی شگفت‌انگیز و شهر سوخته و زندان حضرت سلیمان و آرامگاه دانیال نبی(ع) کجاست، اما گردشگری در ایران فقط در این چند منطقه خلاصه نمی شود و برای اثباتش کافی است بدانید تنها در وصف روستاهای هدف گردشگری کشورمان و عشایرش، مجموعه‌ای 8 جلدی نوشته شده و هنوز خیلی از روستاها معرفی نشده‌اند و گمنام مانده‌اند.

مطالعه همین کتاب‌ها بود که باعث شد به خیالمان برسد امسال از مسافران نوروزی دعوت کنیم علاوه بر پاتوق‌های همیشگی سفرشان، به 10روستای ناشناخته، اما مناسب گردشگری هم سری بزنند، از طبیعت دست نخورده لذت ببرند و همان وقت هم یادی از ما کنند.

پیش از شروع سفرمان، لازم است از این که خیلی از استان‌ها و روستاهایشان را به خاطر محدودیت جا از قلم انداخته‌ایم، از هموطنانمان عذرخواهی کنیم. حالا وقت رفتن است، بار سفر را بستید؟ آماده‌اید راه بیفتیم؟

مریم یوشی زاده

 


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: