روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
يكشنبه 05 خرداد 1398 / 21 رمضان 1440 / a 26 May 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 88
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 27 اسفند 1387 - ساعت 14:44
شماره خبر: 100901652609
کرمان - سيرچ
اينجا، با کوير کنار نمي‌آيد
همین ابتدا باید اعتراف کنیم ما هم پیش‌تر مثل خیلی از خوانندگان این مطلب، خیال می‌کردیم کرمان استانی گرم و خشک و بی‌آب و علف است، اما شما هم باید مثل ما روستاهای طرز، لاله‌زار، میمند، هرزا و... را ببینید تا باور کنید کرمان یک بهشت کوچک و دوست‌داشتنی است که کمتر کسی از همه جاذبه‌هایش خبر دارد.

سخت است که از بین روستاهای دیدنی کرمان یکی را انتخاب کنیم، اما وقتی پای اجبار به میان می‌آید ما، به هزار و یک دلیل، روستای سیرچ از توابع بخش شهداد را برای معرفی می‌پسندیم. می‌پرسید کدام دلایل؟ اول این که سیرچ‌زادگاه هوشنگ مرادی کرمانی، خالق قصه‌های مجید است، دوم این که روستای ما، سروی تاریخی دارد که سیرچی‌ها می‌گویند 2 هزار سال از خدا عمر گرفته است، سوم این که روستای پیشنهادی ما در مجاورت کویر واقع شده، اما در آن پیست اسکی زمستانی ساخته‌اند چون آب و هوایش با خلق و خوی کویر هیچ همخوانی ندارد و خنک و کوهستانی است که همین تضاد موجب شگفتی‌تان خواهد شد، چهارم این که در نزدیکی سیرچ رودخانه‌ای باصفا و کوهی بلند و مناسب برای کوهنوردی وجود دارد، پنجم این که سیرچ چشمه‌های آب گرمی‌ دارد که کرمانی‌ها، آنها را برای آب درمانی مناسب‌سازی کرده‌اند تا از گردشگران استقبالی در خور داشته باشند. ششم این که با سفر به سیرچ می‌توانید کره و روغن نباتی مرغوب، خشکبار، قالیچه‌های کوچک و حصیر بافته‌های تزئینی سوغاتی بخرید و... .

ما 6 دلیل از هزار و یک دلیل سفر به سیرچ را گفتیم، حالا نوبت شماست که از طریق جاده‌های آسفالته شهر‌های کرمان یا شهداد راهی سیرچ شوید، شاید 995 دلیل دیگر را هم پیدا کردید.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: