روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
شنبه 01 مهر 1396 / 02 محرم 1439 / a 23 Sep 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 88
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 27 اسفند 1387 - ساعت 15:04
شماره خبر: 100901652910
ناصر صبوري- دبيرگروه حوادث
انگار همين ديروز بود
در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش


دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش


هر یک به زبان حال با من گفتند


کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه‌فروش

براساس آموزه‌های دینی، حیات انسان والاترین و ارزشمندترین هدیه خداوند به آدمیان است، اما بسیاری از ما هیچ‌گاه قدر و منزلت آن را ندانسته و با گره زدن روزهای زندگی خود با ناپاکی‌ها و پلشتی‌ها، قدم در مسیر ناکجا‌آباد می‌گذاریم که نمونه عینی آن، ارتکاب جرایم از سوی مجرمان و تبهکاران است. روزهای زندگی بسرعت برق و باد می‌گذرد، انگار همین دیروز بود که پای سفره هفت‌سین و هنگام تحویل سال، «یا مقلب القلوب والابصار» را زمزمه می‌کردیم. اکنون نیز به پایان سال رسیده‌ایم و اگر عمری باقی مانده باشد، سال جدید نیز به سال‌هایی که پشت سر گذاشته‌ایم، پیوند خواهد خورد.

در این یک سال هر روز با صفحه‌ای تحت عنوان «حوادث» به مهمانی شما آمدیم و حوادث روزمره‌ای را که از نزدیک و دور شاهده آن بودیم، نوشتیم تا شاید زنگ هشداری باشد که اگر یک لحظه غفلت کنیم، در سراشیبی سقوط قرار می‌گیریم.

این یک سال نیز با همه خوبی‌ها و بدی‌هایش بسرعت برق و باد گذشت و کوله‌باری از تجربه و خاطرات را برایمان در پی داشت تا شاید روزی در قالب یک کتاب با شما از هزاران راز ناگفته در عالم حوادث رازگشایی کنیم.می‌گویند انسان به امید زنده است و ما نیز با تکیه بر همین باور، آرزو می‌کنیم در سال جدید از اتفاقاتی بنویسیم که حداقل تبسمی را بر لب مخاطب بنشاند.باور کنید چکیده تمام حوادث، معطوف یک واقعیت است که اگر انسان از خالق و معبود خود فاصله بگیرد و نسبت به ارزش‌های جامعه بی‌توجهی نشان دهد، بستر لازم را برای ارتکاب جرم چه از سوی خود و یا دیگری فراهم خواهد کرد. در پایان بر خود لازم می‌دانم از همکاری دوستان بزرگوارم در مراجع قضایی بخصوص دادسرای جنایی تهران و نیروی انتظامی در بخش پلیس‌های تخصصی که یاور گروه حوادث «جام‌جم» برای تهیه اخبار بودند، قدردانی کرده و برای پاسداران امنیت نظام اسلامی از درگاه باری‌تعالی درخواست موفقیت و بهروزی نمایم.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: