روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 30 بهمن 1397 / 13 جمادي الثاني 1440 / a 19 Feb 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 88
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 27 اسفند 1387 - ساعت 15:05
شماره خبر: 100901654044
لاک‌پشت سيگاري
یک خبرنگار چینی وقتی به استان جی لین سفر کرده بود، متوجه شد که در همسایگی خانه دوستش لاک‌پشتی وجود دارد که سیگار می‌کشد، از روی کنجکاوی دوربین و دفترچه‌اش را برمی‌دارد و سراغ لاک‌پشت و صاحبش می‌رود و با کلی سماجت از آنها عکس و گزارش تهیه می‌کند و روز بعد در روزنامه محل کارش چاپ می‌کند و یک جنجال به بار می‌آورد.

 از روز بعد سیل جمعیت برای دیدن لاک‌پشت سیگاری به خانه مرد چینی گسیل می‌شوند و مسوولان محیط‌زیست هم برای این که لاک‌پشت را نجات بدهند، او را از صاحبش جدا کرده و با خود می‌برند و مرد صاحبخانه را تحویل مرکز پلیس می‌دهند و این مرد مورد بازجویی پلیس قرار می‌گیرد و اعتراف می‌کند که لاک‌پشتش را از 4 سال قبل با کشیدن سیگار معتاد کرده و بعد با هم در مصرف سیگار رقابت می‌کردند و لاک‌پشت حرفه‌ای شده بود و هر وقت صاحبش سیگار می‌کشیده او هم پکی می‌زده و یک نخ سیگارش را 4 دقیقه‌ای مصرف می‌کرده است. متهم که از کار خودش پشیمان شده و دل‌نگران لاک‌پشت خودش بود، تصمیم گرفت سیگارش را ترک کند و لاک‌پشتش را هم از سیگاری بودن نجات دهد.

دزدهای متخصص قلقلک

سارقان شیوه‌های مختلفی برای سرقت دارند، یکی کیف می‌زند، دیگری دخل مغازه‌ها را خالی می‌کند و دیگری خودرو و موتورسیکلت. خلاصه این که برخی از این سارقان شیوه‌هایی را برای سرقت انتخاب می‌کنند که به عقل جن هم نمی‌رسد. برای نمونه در خبرها آمده بود 2 مرد جوان که به تازگی به گروه خلافکارها پیوسته بودند، برای این که نام خودشان را با یک ابتکار جدید در سرقت به ثبت برسانند، تصمیم می‌گیرند به عنوان مسافر، سوار یک خودروی پراید شوند و شیوه جدیدشان که قلقلک دادن بوده را به طور آزمایشی عمل کنند.

پس از این که سوار خودرو می‌شوند و از راننده می‌خواهند که آنها را به طور دربستی به محله دیگری از تهران انتقال دهد، در میانه راه شروع به شوخی با راننده می‌کنند و وقتی احساس می‌کنند که وی قلقلکی است، او را آنقدر قلقلک می‌دهند که بیهوش می‌شود و با انداختن وی در خیابان، خودرو او را سرقت کرده و متواری می‌شوند. بعد ماموران در کمتر از چند هفته، متوجه سرقت‌های مشابه شده و با اطلاعاتی که از مالباخته‌ها به دست آوردند، دزدهای متخصص قلقلک را در تهران شناسایی و به مرکز پلیس انتقال دادند.

437 کیلو کاهش وزن

یک مرد 557 کیلوگرمی، وقتی برای کاهش وزن به یکی از مراکز درمانی رفته بود، با یک زن جوان آشنا شد و همین آشنایی باعث شد به خاطر ازدواج با وی، وزن خودش را کاهش دهد و سرانجام موفق شد، پس از ماه‌ها ورزش کردن، وزن خود را به 120 کیلو برساند. راست گفته‌اند بیستون را عشق کند و شهرتش فرهاد برد.