روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
شنبه 01 مهر 1396 / 02 محرم 1439 / a 23 Sep 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 88
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 27 اسفند 1387 - ساعت 14:46
شماره خبر: 100901662312
ساتيار امامي - دبير گروه عکس
عکس‌نوشت
مثل همیشه در اینگونه مواقع لابد باید بنویسیم که چقدر زود یک سال و یک ماهه و چند روزه شدیم، اما وقتی به حجم عکس‌هایی که حالا درسایت جام‌جم آنلاین قرار دارد نگاه می‌کنیم، در می‌یابیم که در همین زمان کوتاه توانسته ایم حجم قابل توجهی از رویداد‌ها را با دوربین هایمان قاب بگیریم .

پیش از این معمولا سرویس‌های عکس روزنامه‌ها می‌کوشیدند تا نیاز‌های تصویری تحریریه خودرا برطرف کنند، اما این بار ما تلاش کردیم در مسیری تازه گام برداریم و در کنار برطرف کردن نیاز‌های تصویری سرویس‌های مختلف روزنامه در فضای سایبر هم فعال باشیم. اول که کار را شروع کردیم، خودمان بودیم و دوربین هایمان که معمولا می‌توانستند رویداد‌های اتفاق افتاده در تهران را ثبت کنند. مگر در مواقعی که رویدادی ملی در جایی اتفاق می‌افتاد و ما هم بر حسب وظیفه راهی سفر می‌شدیم تا روایت تصویری رویداد‌های خارج از تهران را آماده کنیم. اما آرام آرام در گوشه و کنار ایران عکاسان جوان و خوش ذوقی را یافتیم که همراه و همکار ماشدند.

حالا سرویس عکس روزنامه جام‌جم در کنار آرشیو عکس اختصاصی‌اش یک آرشیو آنلاین از رویداد‌های مختلف سال گذشته را در فضای سایبر شکل داده که به راحتی می‌شود با استفاده از امکان جستجویی که در این سایت وجود دارد، یک لحظه از یک رویداد، یک موضوع و یاعکس یک چهره علمی فرهنگی و... را یافت.

حالا بخش عکس جام‌جم یک بانک تصویری است که می‌تواند هم مورد استفاده تحریریه خودمان قرار بگیرد و هم در دسترس همه کسانی است که در فضای آنلاین به سراغ ما می‌آیند و حاصل کار دوستان عکاس ما را به تما شا می‌نشینند.

این اتفاق از یکسو مدیون تلاش همه دوستان سرویس عکس روزنامه جام‌جم است که در این مدت سختی‌های زیادی را شبانه روز متحمل شدند و از سوی دیگر مرهون همدلی و همراهی مدیریت این روزنامه است.

زیاده حرفی نیست، جز این که زمین همچنان می‌چرخد و روزها از پی هم می‌گذرند و ما هم مثل همیشه از پشت ویزور دوربین‌هایمان به رویداد‌هایی می‌نگریم که باید ثبت شوند.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: