روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
دوشنبه 30 مرداد 1396 / 28 ذی القعدة 1438 / a 21 Aug 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 88
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 27 اسفند 1387 - ساعت 14:49
شماره خبر: 100901722962
حجت‌الله اکبرآبادي - دبير گروه ورزش
اين ورزش پرحاشيه
حاشیه‌ها در ورزش ایران که نه، در کل دنیا نیز تمامی ندارد تا این حاشیه‌ها ورزش را جذاب‌تر نزد مخاطبان پرشمارش به تصویر بکشد. حاشیه‌هایی که طعم دهنده ورزش هستند تا رسانه‌ها نیز بنا بر ذائقه مخاطبان خویش این نوع خبرها را رصد کرده و آنها را به سمع و نظر مردم برسانند. هر چند که بعضا این کار با ناخشنودی سازمان ورزش همراه است تا همواره چالشی سرد بر این عرصه حاکم باشد.

اما ورزش ایران در سالی که به آخرین روزهایش رسیده‌ایم، باز هم پر افت و خیز ظاهر شد و ایضا پرحاشیه. در المپیک 2008 پکن باعنوان پنجاه و یکمی ناشی از تنها دو مدال طلا و برنز، ناکام شدیم تا واقعیت‌های ورزش دیگر‌بار رخ تابانده، چند صباحی بحث دلیل و دلایل این ناکامی، نقل محافل باشد و گروهی تنها برای خالی نبودن عریضه جلساتی را دور هم نشسته و بررسی نمایند که چرا باید با وجود این سرمایه‌گذاری کلان (حداقل در دولت نهم) سهم مان در جدول مدالی المپیک نازل باشد! با این همه اگر شما تا به امروز نتیجه‌ای را مترتب بر این تحقیق و تفحص دیده‌اید، ما را هم خبر کنید که باعث مسرت خواهد بود. اما دریغ که انگار در ورزش ما آب از آب تکان نخورده تا همه سفت و سخت مسوولیت‌هایشان را بچسبند.

با این حال ورزش توقف ناپذیر است و به راه خود ادامه می‌دهد، همان طور که باوجود نبود علی کریمی، تیم ملی رقابت‌های خود را در راه حضور در جام‌جهانی 2010 آفریقای جنوبی تا به امروز پی گرفته است و حضور علی دایی در راس تیم ملی زمینه بازگشت کاپیتان کریم باقری بعد از 7 سال دوری از بازی‌های تیم ملی شد تا کریم نشان دهد که دود همچنان از کنده بلند می‌شود.اگر چه فوتبال همه ورزش ایران نیست، ‌اما یقینا در این آخرین روزهای سال کهنه و در آستانه سال نو باید آرزو کنیم تیم ملی فوتبال به جام‌جهانی 2010 صعود کند که جملگی آرزوی همه ایرانیان است.

ایام به کام


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: