روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 03 اسفند 1395 / 24 جمادي الأول 1438 / a 21 Feb 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
تپش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 09 دي 1388 - ساعت 19:00
شماره خبر: 100926621836
چهره‌ها و حادثه‌ها
مار مي‌گيرم و با آن فرار مي‌کنم
هادی نوروزی، فوتبالیست ملی‌پوش کشورمان متولد 28 تیر 1364 در بابل است. این مهاجم جوان، فوتبال را از سال 79 با پرسپولیس شروع کرده، اما به صورت حرفه‌ای، نخست در باشگاه پاسارگاد توپ زده است. سپس به فجر، پرسپولیس و داماش پیوسته و هم‌اکنون نیز برای پرسپولیس توپ می‌زند. او که سابقه عضویت در تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان فوتبال ایران را دارد، مرداد ماه امسال به تیم ملی بزرگسالان دعوت شد.

نوروزی فوتبال را از زمین‌های شمال آغاز کرده، تنها حادثه‌ای که در یادش مانده مربوط می‌شود به مصدومیت در یکی از همین زمین‌ها: «6 سال پیش وقتی که 18 سال داشتم و تازه به تیم ملی جوانان دعوت شده بودم، در همین زمین‌ها مچ‌پایم پیچ خورد و تا 6 ماه نتوانستم بازی کنم. خیلی عقب ماندم. همیشه از مصدومیت خیلی می‌ترسم.»

اما مصدومیت تنها چیزی نیست که نوروزی از آن واهمه دارد. چند چیز دیگر هم هست: ارتفاع، تاریکی و مار.

او با سفرهای هوایی مشکل دارد. وقتی سوار هواپیما می‌شود تا لحظه فرود روی صندلی می‌نشیند و کمربندش را باز نمی‌کند. می‌گوید: «سعی می‌کنم به خودم دلداری بدهم. می‌گویم بابا تو مرد گنده‌ای! این کارها چیست؟ و بعد هم خودم را با صحبت با دیگران سرگرم می‌کنم تا سفر تمام شود.»

واکنش‌های نوروزی در برابر چیزهایی که از آنها واهمه دارد شنیدنی است. مثلا وقتی که مار می‌بیند، آن را با دستش می‌گیرد و همزمان فرار می‌کند. حالا چرا توی دستش می‌گیرد؟ پاسخ می‌دهد: «بچگی خیلی شیطان و بازیگوش بودم. آن موقع‌ها با دوستانم همین کار را می‌کردیم. عادت شده! من یک پا مارگیرم.»


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: