روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 29 مرداد 1398 / 18 ذی الحجة 1440 / a 20 Aug 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
حوادث
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 05 اسفند 1386 - ساعت 00:56
شماره خبر: 100931484029
در مشهد و پس از ازدواج اجباري‌
آتش انتقام دختر 23 ساله‌ 3 عضو خانواده را به کام مرگ کشيد
گروه حوادث: دختر 23 ساله وقتی با اصرار پدرش به عقد و ازدواج مردی درآمد که 16 سال از او بزرگ‌تر بود، در اقدامی جنون‌آمیز 3 عضو خانواده‌اش را به آتش کشید.
عقربه‌های ساعت 6 بامداد را نشان می‌‌داد که با فریادهای کمک‌خواهی اعضای یک خانواده در جاده قوچان، ساکنان محل سراسیمه از خانه‌‌‌های خود خارج شدند و با مشاهده شعله‌های سرکش آتش که از یک خانه زبانه می‌کشید، از ماموران آتش‌نشانی درخواست کمک کردند.

دقایقی بعد مامو ران امدادی با حضور در محل موفق به خاموش کردن آتش شدند و با مشاهده جسد 3 عضو این خانواده، موضوع به ماموران انتظامی گزارش شد.

آغاز تحقیقات‌

سرهنگ ماشاءالله صادقی، رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی در این باره به جام‌جم گفت: پس از دریافت گزارش حادثه، به اتفاق بازپرس شعبه 26 دادسرای مشهد در محل حضور پیدا کردیم.

بررسی‌های اولیه نشان می‌داد 3 عضو این خانواده شامل مادر، داماد و یکی از دختران به هویت ام‌البنین 23 ساله دقایقی قبل از آتش‌سوزی از محل خارج شده‌اند.

سرهنگ صادقی افزود: شدت این آتش‌سوزی به حدی بود که تمامی وسایل خانه خاکستر شده بود و حتی گچ و سقف دیوارها نیز از شدت حرارت ریخته بود.

با مشخص شدن هویت اجساد به نام‌های علی 50 ساله، امین 19 ساله و زهرا 10 ساله، آثار و دلایلی که می‌توانست پلیس را در کشف این حادثه یاری کند، از بین رفته بود.

فرضیه‌های پلیس‌

رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی افزود: با دستور قضایی مبنی بر انتقال اجساد به پزشکی قانونی، بلافاصله جلسه‌ای با حضور کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی و تشخیص هویت برگزار شد و فرضیه‌های متفاوتی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و با توجه به این که فوت‌‌شدگان نتوانسته بودند از صحنه آتش‌سوزی فرار کنند، این نگرش مطرح شد که احتمالا 3 مقتول حادثه قربانی یک جنایت شده‌‌اند.

سرهنگ صادقی تصریح کرد: زمانی این فرضیه قوت گرفت که پزشکی قانونی اعلام کرد، مقتولان حادثه از دوغی که حاوی قرص‌های خواب‌آور بوده، استفاده کرده‌اند.

با به دست آمدن این سرنخ، بررسی سوابق آغاز و مشخص شد داماد خانواده که پیش از این یک ازدواج ناموفق داشته، چندی پیش با دختر 23 ساله خانواده ازدواج کرده و میان آنها اختلاف وجود داشته؛ به طوری که دختر جوان 20 روز پیش به مدت 8 روز ، از خانه فرار کرده بود.

اظهارات ضد و نقیض‌

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی تصریح کرد: با متمرکز شدن تحقیقات و اظهارات ضد و نقیض دختر خانواده، سرانجام وی روز گذشته زبان به اعتراف گشود و راز انتقام آتشین خود را فاش کرد.

این دختر در اعترافات خود گفت: من با اصرار و کتک‌های پدرم مجبور به ازدواج با شوهرم شدم.

وی افزود: چندی پیش قصد داشتم از پدر و شوهرم انتقام بگیرم، اما هنگام ریختن قرص‌های خواب‌آور در دوغ، خواهر کوچکم متوجه شد و من منصرف شدم، اما همچنان در اندیشه انتقام بودم تا این که شب حادثه با ریختن 40 قرص خواب‌آور در دوغ و خوراندن آن به اعضای خانواده‌ام، نیمه شب اسناد و مدارک خانه و خودرو را که متعلق به مادرم بود، با خود بردم و مادرم را نیز به بهانه‌ای از خانه خارج کردم؛ چون مادرم هم با ازدواج ما مخالف بود. بار دیگر به خانه بازگشتم و خانه را به آتش کشیدم، اما شوهرم با استنشاق دود از خانه خارج شد و من نیز به اتفاق مادرم از مردم کمک خواستیم.

بازداشت موقت‌

متهم افزود: من تنها قصد قتل شوهرم را داشتم، اما او زنده ماند و می‌خواستم به نوعی او را مقصر حادثه قلمداد کنم.

با اظهارات متهم، بازپرس ویژه قتل دادسرای مشهد با صدور قرار بازداشت موقت دستور ادامه تحقیق و بازسازی صحنه جنایت از سوی دختر جوان را صادر کرد.

سرهنگ صادقی با هشدار به خانواد‌ه‌ها، از آنها خواست با تعامل و همفکری میان والدین و جوانان راهکارهای لازم را برای مشکلات اتخاذ کنند و متاسفانه وادار کردن دختر جوان به ازدواج اجباری با مردی که 16 سال از او بزرگ‌تر بود، موجب رقم خوردن این جنایت هولناک شد.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: