روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 / 14 رمضان 1440 / a 19 May 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه سال نو
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 04 فروردين 1387 - ساعت 11:57
شماره خبر: 100933608796
دردسرهاي مهرجويي بودن‌
راستش بعضی سال‌ها برای بعضی آدم‌ها «آمد» ندارد. کاریش هم نمی‌شود کرد. حالا طرف می‌خواهد کلمنته باشد، علیرضا رضاداد باشد، اینگمار برگمن باشد، آنتونیونی باشد، من باشم، یا همین داریوش مهرجویی باشد. فرقی نمی‌کند. این شتری است که در خانه همه تلپ می‌شود و تازه جنبه کثیف قضیه اینجاست که تر و خشک کردنش هم با طرف است!
یک چیزهایی هست که گفتنش خوب است و یک چیزهایی هم هست که گفتنش بد است. یک وقتی است که چیزی گفتنش بد است ولی مردم چپ و راست و بلند بلند می‌گویند. یک وقتی هم هست که چیزی گفتنش خوب است ولی نمی‌گویند. بیخود خودتان را زحمت ندهید؛ چون چیزی که می‌خواهم بگویم به چیزهایی که خواندید اصلا و ابدا ربطی ندارد.

داریوش مهرجویی اولین کارگردانی است که با زبان هایدگر حرف می‌زند، با فلسفه یونگ فیلم می‌سازد و با منطق بوعلی آن را پخش می‌کند و هوادارانش با سفسطه «تو نیا من هستم» او را نقد می‌کنند و همه اینها را که با هم جمع کنید نتیجه این می‌شود که فیلم‌هایش یکجور دیگری به نظر می‌رسند.

خیلی‌‌ها گاو او را باعث و بانی جهش سینمای ایران از آن طرف به این سو می‌دانند و خیلی جدی و محکم می‌گویند اگر گاو نبود سینما هم نبود و خیلی‌های دیگر هم هستند که تره برای او و گاوش خرد نمی‌کنند و او را یک فیلمساز معمولی با ادا و اطوار بیشتر می‌دانند که رسانه‌ها بیش از حد برایش هلاک می‌شوند.

اواخر سال 86 فیلمش روی پیاده‌روها اکران شد و این باعث شد داریوش‌خان مهرجویی در این گرانی و تورم و سرمای هوا مقدار معتنابهی روی بورس بیاید. تکمله:تورو خدا آقای مهرجویی از من و سه چهار نفر دیگر راضی باش که سنتوری را بی‌اجازه شما و البته با کیفیت آینه دوباره دیدیم و نتوانستیم به شماره حسابی که گفته بودی پول واریز کنیم. خرابی وضع آخر سال روزنامه‌نگار جماعت و هزار کوفت و زهرمار دیگر. می‌دانید که؟

نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: