روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 06 فروردين 1398 / 19 رجب 1440 / a 26 Mar 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه سال نو
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 04 فروردين 1387 - ساعت 11:58
شماره خبر: 100933608909
سينماي ايران به معدن زمرد رسيد
جان ما، کراواتش را دیدید؟! دیدید چقدر خرس برلین بهش می‌آمد؟ آقا این خرس برلین به آدم بیاید، خیلی حرف است ها! ما که ده تا رضا ناجی نداریم که. داریم، نداریم یک رضا ناجی که روی سرمان می‌گذاریم و حلوا حلواش می‌کنیم. دوستش داریم. ما هم که می‌دانید همین‌طور بی‌خود و بی‌جهت از کسی خوشمان نمی‌آید. طرف باید چیزی داشته باشد و آقا رضای ما یکجورایی حسابی این چیزها را دارد.

 توی فیلم «باران» نقش معمار را یادتان هست که دم به ساعت به اون بابای قهرمان قصه‌ هی می‌گفت «این پسر شما قدرت توانایی نداره!» و با همین جمله همه را از سر واز می‌کرد و بعد ما روی صندلی می‌ترکیدیم. ناجی اصولا آدم نازنینی است، او درباره کار کردن با مجید مجیدی گفته است: «مجیدی در مصاحبه‌هایش در آلمان مرا به عنوان گنجی معرفی کرد که هر قدر پایین‌تر می‌رود، به زمرد و الماس می‌رسد.»

خوب، زمرد سینمای ایران امسال یک خرس بی‌زبان به سینمای ایران آورد تا این کمبود دردآور و خجالت‌آور هم رفع شود تا ما بتوانیم از سال آینده روی این فیلم‌های هالیوودی و بالیوودی را کم کنیم و به جای آدم‌های منحرف و مشکل‌داری مثل تام کروز، تام هنکس و آنتونی هاپکینز بازیگران سینمای ایران از کوچک و بزرگ و زن و مرد جای آنها را بگیرند. کراوات و پاپیون بزنند و با فراگ این‌ور و آن‌ور بروند و ما با دیدنشان دلمان کلی غنج بزند.