روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 06 فروردين 1398 / 19 رجب 1440 / a 26 Mar 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه سال نو
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 04 فروردين 1387 - ساعت 11:58
شماره خبر: 100933609038
مسلسلي به نام مسعود ده‌نمکي‌
می‌گویند اون زمانی یه مین ضد تانک خیلی فعال و در صحنه بوده که حالا خنثی نشده، تبدیل به چیزی شده که مدام پیام اخلاقی پخش می‌کنه. با فیلم اخراجی‌های اون، سال گذشته سینمای ایران یه بالانس آفتاب مهتاب مشتی زد!
 رگ گردن خیلی‌ها بالا اومد، پایین رفت، چند نفر دهنک زدند و چند نفر هم چانه آخر رو انداختن، ولی مسعود‌خان ده‌نمکی به همه اطمینان خاطر داد؛ یک فیلم مشتی و با حال با بروبچه‌های سینما ساخته؛ همون آدمایی که این‌ور و آن‌ور نشسته بودن و می‌گفتن جان ما نساز، وقتی فیلم توی آپارات سینماها افتاد سبیل تاب دادن و آمدن جلو که «داداش جان ما بساز!»

مسعود ده‌نمکی اولش جزو اون دسته از مطبوعاتچی‌هایی بود که سیاست به مزاجش نساخته بود و به همین خاطر یه چیزهایی می‌گفت که فقط خودش بدجوری اونو می‌فهمید و دیگرون هم بدجوری اونو نمی‌فهمیدن. به همین دلیل ساده برای اون که بتونن حرفش رو به دیگرون بفهمونن تلاش کرد با وسایل دم دستش مقدار معتنابهی بسترسازی جانانه بکنه و بعد حرفش رو به زبان خوش‌حالی جماعت مقابلش بکنه.مسعود ده‌نمکی ما یه جورای عجیبی در راه تحول گام گذاشته. همین چند وقت پیش توی جشنواره کن با عینک دودی دیده شده. بعضی از صاحب‌نظران می‌گن اگه همین‌طور پیش بره، هیچ بعید نیست عباس کیارستمی در سال‌های آینده بیاد و جایزه‌اش رو از دست اون بگیره. مسعودخان این روزها به شکل کاملا خودجوشی در تلاشه که فیلم اخراجی‌های دوم رو بسازه. سینمای ایران از حالا باید خودش رو برای یه بالانس آفتاب مهتاب دیگه آماده کنه!