روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
يكشنبه 28 بهمن 1397 / 11 جمادي الثاني 1440 / a 17 Feb 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه سال نو
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 04 فروردين 1387 - ساعت 12:05
شماره خبر: 100933771096
مشکل جاي ديگري است‌
کافی بود خبر حمایت ضمنی وزیر کشور از موضوعی به نام ازدواج موقت در رسانه‌ها منعکس شود تا لبخند پت و پهنی روی صورت بعضی از آقایان نقش ببندد و به موازات آن صدای فریاد اعتراض خانم‌های همان آقایان به هوا بلند شود.
«ازدواج موقت» یکی از آن تابوهای اجتماعی بود که اگر چه امسال تا مرز شکسته شدن پیش رفت ولی در همان حد و حدود ماند و پا را فراتر از گلیم خود دراز نکرد.

با صحبت‌های وزیر کشور در مورد مساله ازدواج موقت و لزوم بررسی دوباره آن، باز هم این موضوع حساسیت برانگیز بهانه صحبت و گپ و گفت‌های آدم‌هایی شد که در مورد این مساله حرف‌های زیادی برای گفتن داشتند- از کارشناسان  و روانشناسان و جامعه‌شناسان گرفته تا فعالان حقوق زنان و البته مردم کوچه و بازار- انگار همه دلشان می‌خواست این موضوع برای یکبار هم که شده به طور کامل حل شود و هر از چندگاهی با مطرح شدن دوباره‌اش حساسیت جامعه را بالا و پایین نکند. به این ترتیب بود که مخالفان و موافقان این مساله در برابر هم صف‌آرایی کردند و عرصه رسانه‌های مکتوب به رزمگاه این دو دسته تبدیل شد. کار به آنجا رسید که در رد یا تایید این موضوع یعنی ازدواج موقت، آن قدر دلیل و مدرک و برهان صادر شد و آنقدر حرف پشت حرف زده شد که انگار اصل موضوع فراموش شد. انگار همه فراموش کردند که اصلا سر چه چیزی دارند با هم بحث می‌کنند چرا «ازدواج موقت» بهانه‌ای شده بود تا مردان به یاد مطالبات شرعی شان بیفتند و زنان به یاد حقوق از دست رفته‌شان.

و این وضع با چنین شرایطی آنقدر ادامه پیدا کرد و این گردونه آنقدر چرخید و چرخید که دیگر هیچ کس حتی به یاد موضوع اصلی نیفتاد. در این میان شاید بیشتر  از همه وزیر کشور از این اتفاق خوشحال شد، چون با سکوت در مورد موضوع مطروحه کمک شایانی به فراموشی آن در سطح جامعه کرد. موضوعی که معلوم نیست کی و توسط چه کسی دوباره مطرح شود تا باز نیش بعضی آقایان به پهنای صورت باز شود و فریاد خانم‌ها به پهنای آسمان بلند!

نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: