روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
دوشنبه 28 آبان 1397 / 10 ربيع الأول 1440 / a 19 Nov 2018
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه سال نو
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 04 فروردين 1387 - ساعت 12:11
شماره خبر: 100933779607
يک داروي گياهي براي درمان زخم پاي ديابتي
داروی آنژی پارس برای درمان زخم پای دیابتی به صورت خوراکی، تزریقی و موضعی در مدت 7 سال تولید شد. این دارو منشا گیاهی دارد و با تلاش محققان داخلی ساخته و تولید شده است. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد مصرف آنژی پارس توسط بیماران مبتلا به زخم پای دیابتی اثری منفی روی هیچ کدام از اعضای بدن ندارد. در واقع این دارو بدون عارضه بوده و اثر آن معادل الکل است و اثر سمی‌حادی ندارد و اختلالات سلولی ایجاد نمی‌کند.

استفاده از این دارو باعث کاهش قطع عضو و هزینه‌های ناشی از بستری بیمارمی‌شود، به طورکلی شیوع زخم پای دیابتی بین 6/2 درصد تا 4/3 درصد برآورد شده که 15 تا 20 درصد از این بیماران نیاز به قطع عضو پیدا می‌کنند، در حالی که باکمک این دارو می‌توان از 50 درصد موارد زخم پای دیابتی پیشگیری کرد.

به گفته دکتر محمدباقر لاریجانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، فاز اول مطالعات آنژی  پارس به صورت تزریقی روی تعدادی از بیماران مبتلا به زخم پای دیابتی انجام شد، نشان داد با تزریق روزانه 100 سی‌سی دوز از این دارو هیچ عارضه‌ای در افراد ایجاد نمی‌شود. فاز دوم مطالعات این دارو نیز به صورت تزریقی توسط محققان دیابت در شیراز و فاز سوم هم توسط محققان مرکز تحقیقات غدد دانشگاه علوم پزشکی تهران و تبریز انجام شد که موفقیت‌آمیز بود.

همچنین فازهای مطالعاتی آنژی پارس به صورت خوراکی که روی 25 بیمار انجام شد، نشان داد مصرف این دارو توسط بیماران -در یک ماه - باعث بهبود 64 درصدی زخم پای آنان می‌شود. درضمن مصرف خوراکی این دارو در طولانی‌مدت، می‌تواند اثرات بیشتری در بهبودی بیمار داشته باشد.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: