روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
شنبه 04 خرداد 1398 / 20 رمضان 1440 / a 25 May 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه سال نو
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 04 فروردين 1387 - ساعت 12:27
شماره خبر: 100933859912
يک عاصي تمام‌ عيار
حرف نزند، حاشیه می‌سازد. حرف بزند خوراک یک‌هفته از روزنامه‌های ورزشی را جور کرده است. نام او هر جا نوشته شده می‌توانید حداکثر در چند جمله بعدی کلمه «جنجالی» را پیدا کنید. او فصل پیش به عنوان رئیس سازمان باشگاه ابومسلم خراسان (جایگاهی که فقط در تیم‌های ابومسلم و استقلال تعریف شد) منصوب شد تا تمام حاشیه‌ها در همان بازی ابتدایی فصل پیش بر سر تیم مشهدی خراب شود.

 «اکبر میثاقیان» مربی وقت ابومسلم بعد از بردش برابر پرسپولیس استعفا داد تا راه برای مربیگری «حماسه‌ساز ملبورن» هموار شود. همه نتایج خوب فصل پیش او را با ابومسلم به یارگیری و تمرین‌های میثاقیان مرتبط کردند و نتایج ضعیفش را به نوع «کوچینگ» خداداد عزیزی نسبت دادند. اتفاقی که در این فصل اما برای مشکی‌پوشان تکرار نشد. وقتی خداداد با تیم ابومسلم روی نوار شکست بود از این تیم کنار رفت تا پرویز مظلومی ابومسلم را به عنوان گربه سیاه ‌تیم‌های بزرگ و متمول مطرح کند و آنقدر خوب نتیجه گرفت تا خداداد عزیزی پر حاشیه را مجبور به سکوت کرد.

می‌گویند زبان گزنده‌ای دارد که خیلی به مذاق مربیانش هم خوش نیامده، چه همان بلاژویچ که خیلی زود شماره 11 تیم ملی را از او گرفت و به رحمان رضایی داد و چه دنیزلی که در پاس او را اخراج کرد تا خود عزیزی بگوید قهر کرده است. خودش می‌گوید چوب صداقت و رک‌گویی‌اش را می‌خورد.

خداداد 37 ساله بچه محله «رضاییه» مشهد است. فوتبال را در زمین خاکی همین محله شروع کرد تا این که اکبر میثاقیان سرمربی وقت تیم ابومسلم او را کشف کرد. اولین بازی رسمی عزیزی در همین تیم بود. اولین مبلغ قرارداد خداداد هم 10 هزار تومان بود. از ابومسلم مشهد به فتح تهران پیوست و بعد در بهمن بازی کرد. در بازی‌های جام باشگاه‌های آسیا و در زمان مربیگری استانکو در پرسپولیس، به عنوان یار کمکی این تیم را همراهی کرد و همان جا خوش درخشید تا در جام ملت‌های آسیا هیچ‌کس دریبل‌های او در بازی با عربستان (که منجر به پیروزی 3 بر صفر ایران شد) را از یاد نبرد. لژیونر شد به همراه تیم اف. ث. کلن آلمان و خیلی زود از آن تیم جدا شد تا همه بفهمند او نمی‌تواند با نظم و انضباط آلمانی‌ها بسازد. اما خداداد برای ما ایرانی‌ها زمانی خداداد شد که آن بغل پای جادویی را به «مارک بوسنیچ» دروازه‌بان استرالیا زد و صدها هزار نفر را همزمان به خیابان‌ها کشاند.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: