روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 06 فروردين 1398 / 19 رجب 1440 / a 26 Mar 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه سال نو
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 04 فروردين 1387 - ساعت 12:27
شماره خبر: 100933859982
راه اژدها
کم‌کم عادت کرده بودیم اگر قرار است زنی هم در مسابقات ورزشی برایمان مدال بیاورد. تنها باید در رشته تیراندازی یا نهایتا شطرنج باشد. اما مدتی است که زنان ورزشکار ایرانی متوجه شده‌اند رشته‌های دیگری هم به جز تیراندازی یا شطرنج وجود دارد که می‌شود در آنها خودی نشان داد.

 در حوزه ورزش بانوان امسال خبرهای خوش کم نبودند، مثل راهیابی تیم ملی فوتبال بانوان به مسابقات جام ملت‌های آسیا که برای اولین بار بود و یا مدال برنز «لیلا ابراهیمی» در مسابقات دوومیدانی آسیایی قطر که او هم پیشوند اولین را برای خودش داشت. حالا هم سارای ایران که توانسته است به المپیک چشم بادامی‌ها راه پیدا کند.

«سارا» حالا یک عنوان نخستین را قبل از نامش می‌تواند بگذارد. او نخستین زنی است که سهمیه المپیک را به دست آورده است.  شهر «هوشی مینه» ویتنام برای همیشه در ذهن سارا خواهد ماند. جایی که سارا خوش جمال فکری در حضور 8 تکواندوکار دیگر باید جزو 3 نفر اول قرار می‌گرفت.

در روز اول توانست حریف هندی خود را مغلوب کند، در حالی که فریبرز عسگری نماینده هند را هدایت می‌کرد، نماینده مغولستان دومین سدی بود که خوش جمال آن را با نتیجه 1-4 یک از پیش رو برداشت اما در سد حریف تایلندی گرفتار شد و 3  2 مبارزه را واگذار کرد تا آخرین شانس خود را در رویارویی با حریف پاکستانی برای کسب رتبه سوم و آخرین سهمیه باقیمانده جست وجو کند. سارا خوش جمال فکری توانست 1-3 یک در این مبارزه پیروز شود تا رنگ مدال برنزش برای ما از هر طلایی درخشان‌تر شود.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: