روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 / 14 رمضان 1440 / a 19 May 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه سال نو
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 04 فروردين 1387 - ساعت 12:27
شماره خبر: 100933860043
هنوز هم پولساز است
ستاره فوتبال جهان در عکس‌های جدیدی که از او منتشر می‌شود آنقدر حجیم شده که حتی توپ هم نمی‌تواند او را تکان دهد، چه رسد به این‌که خود او بخواهد یک توپ کوچک فوتبال را تکان دهد. دیه‌گو مارادونا سال گذشته، سال پر ماجرایی داشت. او سال 2007 باز هم در بیمارستان بستری شد و چند بار نیز خبر مرگ او منتشر شد، اما به نظر می‌رسد این چهره سرشناس فوتبال که در عین حال هنوز به عنوان یک کارخانه پول سازی نیز فعالیت می‌کند، همچنان به حیات پر هیاهوی خود ادامه می‌دهد.

البته این فوتبالیست آرژانتینی سال گذشته کاری کرد که برای ما ایرانی‌ها هم اهمیت داشت. او با ارسال پیراهن امضا شده خودش برای رئیس‌جمهور ایران از او درخواست ملاقات کرد. مارادونا در سال‌های اخیر در کشورهای امریکای جنوبی نیز از هوگو چاوز و فیدل کاسترو حمایت کرده است.

اما کار دیگری که مارادونا بهمن‌ماه گذشته انجام داد، یک عذرخواهی نصفه نیمه بود از انگلیسی‌ها به دلیل گلی که سال‌ها پیش با دست به تیم ملی آنها زد و توانست آرژانتین را به قهرمانی جام جهانی برساند. او که به انگلیس سفر کرده بود‌ در مصاحبه‌ای مفصل با روزنامه سان گفت: «متاسفم که با دست به انگلیس گل زدم.» ناگفته نماند  این جمله را هم تایید گفت: «ولی آن گل،‌ هنوز هم گل است و عوض نمی‌شود.»مارادونا در طول 22 سال گذشته هیچ وقت حاضر نشده بود، برای گلی که در جام جهانی 86 مکزیک با دست به انگلستان زد، از آنها عذرخواهی کند و حتی آن ضربه دست را  «دست خدا» می‌نامید.

اما دردسرهای شخصی مارادونا هم در سال گذشته کم نبود. او 29 مارس سال گذشته به دلیل هپاتیت و مصرف بیش از اندازه الکل در بیمارستانی در بوئنوس‌آیرس بستری شد. پزشکان او را پس از حدود 2 هفته مرخص کردند، اما دو روز بعد باز هم به بیمارستان بازگشت. در این زمان بود که چند بار شایعاتی درباره مرگ او منتشر شد. مارادونا که در سال‌های اخیر بشدت با معضلات مواد مخدر و الکل دست به گریبان بوده و چندین بار در بیمارستان بستری شده، این بار هم جان سالم به دربرد و 8 مه 2007 به تلویزیون آرژانتین آمد و درباره سلامتی خود و مضرات الکل و مواد مخدر صحبت کرد. درباره پولی که مارادونا برای حضور در این مصاحبه دریافت کرد، ارقام مختلفی گفته می‌شود که نشان می‌دهد او هنوز به اندازه دوران فوتبالیست بودنش پول‌ساز است.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: