روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
دوشنبه 28 آبان 1397 / 10 ربيع الأول 1440 / a 19 Nov 2018
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه سال نو
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 04 فروردين 1387 - ساعت 12:32
شماره خبر: 100933863407
ناصر حجازي از همين جا امير قلعه‌نويي را به خانه‌اش دعوت مي‌کند
کينه‌اي نيستم‌
برای عید نوروز به سراغ ناصر حجازی، یکی از بزرگ‌ترهای استقلال رفتیم. ناصر خان برایمان از علاقه‌اش به مسافرت در عید نوروز گفت و از این که در زمان بازی و مربیگری کمتر فرصت می‌کرده با خانواده به مسافرت برود. او علاقه‌ای به مسافرت بدون جمع دوستان ندارد و تمام شور و نشاط مسافرت را در دور هم بودن و گفتن و خندیدن می‌داند. حجازی از رسم عیدانه ایرانیان در کنار گذاشتن کدورت و اختلاف‌ها استقبال می‌کند و می‌خواهد امیر قلعه‌نویی را به خانه‌اش دعوت کند.

امسال که لحظه سال تحویل کنار خانواده هستید؟

خوشبختانه چند سال است که می‌توانم سال تحویل راکنار خانواده باشم، اما زمانی که بازی می‌کردم یا وقتی مربی شدم، عید یا در اردو بودیم یا مسابقه داشتیم و به همین دلیل نمی‌توانستم کنار خانواده باشم. آن روزها آرزو داشتم پس از یک سال فعالیت، سال تحویل را در خانه باشم، اما نمی‌شد.

آن زمان، در عید نوروز به مسافرت هم نمی‌رفتید؟

نه. چون درگیر فوتبال بودیم نمی‌رسیدیم دست خانواده را بگیریم و به مسافرت برویم؛ اما الان شرایط بهتر شده و بیشتر سفر می‌کنیم.

در این چند سال توانسته‌اید آن سال‌ها را تلافی کنید؟

بله. خب تازگی‌ها بیشتر مسافرت می‌کنیم. بیشتر به شمال می‌رویم، البته بجز پارسال که گروه ما جور نشد و نتوانستیم به سفر برویم. عید نوروز چند سال اخیر را در تهران نبوده‌ایم.

برای استراحت به سفر می‌روید؟

مسافرت را برای استراحت کردن دوست ندارم. بیشتر دوست دارم کنار دوستان و رفقا شاد باشم. مسافرت تنهایی که لذتی ندارد.

به کدام یک از شهرهای ایران مسافرت تفریحی کرده‌اید؟

فقط شمال؛ البته بیشتر شهرها را رفته‌ام، اما مسافرت کاری با تیم‌های فوتبال بوده، شمال را به صورت تفریحی می‌روم. عاشق شمال ایران هستم.

خارج از کشور چطور؟ دوست دارید به کدام کشور سفر کنید؟

البته خانم‌ها بیشتر دوست دارند به کشورهای نزدیک برویم، مثل دبی چون ایرانی آنجا خیلی زیاد است، اما من خودم بیشتر کشورهای جنوب شرقی آسیا مثل سنگاپور و مالزی را دوست دارم؛ البته اتریش هم برای سفر خیلی مناسب است.

ما ایرانی‌ها یک رسمی داریم که در آستانه عید نوروز کدورت‌ها را کنار می‌گذاریم و با کسانی که اختلاف نظر داشته‌ایم، آشتی می‌کنیم. آشتی‌کنان حجازی و قلعه‌نویی به صورت عملی انجام می‌شود؟

مشکل من با امیر حل شدنی است. این وسط یک عده شیطنت کردند. قلعه‌نویی 20 سال از من کوچک‌تر است. او هم بازیکن من بوده و هم این که در کنار خودم به مربی فوتبال تبدیل شده است. اگر نمی‌خواستم به او کمک کنم، می‌گذاشتم در زمین بازی کند تا روند نزولی‌اش هویدا شود و روی محبوبیتش تاثیر بگذارد؛ البته از حق هم نباید گذشت، او هم در این مدت به من بی‌احترامی نکرده است.

اما روزنامه‌‌ها نوشتند‌ آشتی حجازی و قلعه‌نویی برای شکل‌گیری ائتلاف ضد فیروز در استقلال انجام شده است؟

به این چیزها توجه ندارم. اگر می‌‌خواستم به این مسائل حاشیه‌ای اهمیت بدهم وضعم بهتر از این بود. همیشه وجدان خودم را در نظر می‌گیرم و دنبال حقیقت می‌گردم. علاوه بر قضیه استاد و شاگردی ،من و امیر با هم دوست بوده‌ایم و همان‌طور که گفتم مشکل ما حل شدنی است.

پس خبر این ائتلاف به طور کلی بی‌اساس است؟

نباید با رویاپردازی و توجه به تخیلات قلم زد. این قلم باید شرافت و حقیقت را منعکس کند، اگر کسی از زبان من کلمه ائتلاف شنید عیبی ندارد بنویسد، اما توجه به شنیده‌ها و گفته‌ها چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. این که می‌نویسند از نزدیکان فلانی شنیدیم و گویا در محفلی گفته، واقعی نیست.

پس با امیر قلعه‌نویی آشتی می‌کنید؟

از کسی کینه ندارم. شاید یک لحظه عصبانی باشم و حرفی بزنم، اما فردای آن روز از یادم می‌رود و دوباره آشتی می‌کنم. مگر دنیا چقدر ارزش‌ دارد که بخواهم ذهنم را درگیر این مسائل کنم. از طریق روزنامه جام‌جم از قلعه‌نویی دعوت می‌کنم که به خانه ما بیاید. ما قبلا هم با هم رفت و آمد خانوادگی داشتیم، خانم‌هایمان هم با همدیگر دوست هستند. من با آغوش باز از امیر استقبال می‌‌کنم.

با یکی از روزنامه‌های ورزشی هم در سال 86 اختلاف داشتید؟

من با هیچ کس مشکلی ندارم. از آن روزنامه انتقاد کردم که بعضی وقت‌ها حقیقت را نمی‌نویسد؛ اما اگر بخواهند حاضرم با دست‌اندرکاران و نویسندگان آن روزنامه هم آشتی کنم. به هر حال خبرنگاران هم خیلی زحمت می‌کشند.

در مصاحبه قبلی گفته بودید سال 87 با سرمربیگری برمی‌گردید؟

اولا امیدوارم عید خوبی برای تمام مردم باشد. آرزو می‌کنم هیچ بیماری در عیدنوروز در بیمارستان نباشد و همه جا آرامش و صلح برقرار باشد. در مورد بازگشت به سرمربیگری هم باید سرموقع صحبت کرد.

امیرحسین متقی‌


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: