روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
جمعه 28 دي 1397 / 11 جمادي الأول 1440 / a 18 Jan 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه سال نو
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 04 فروردين 1387 - ساعت 12:34
شماره خبر: 100933868038
ماجراهاي‌ ما و آقاي استون
الیور استون اصولا در آبرو بری آدم کار کشته‌ای است. این سرباز جنگ ویتنام که در آن جنگ دوبار زخمی شد، با فیلم معروف خود به نام جوخه مسائل ناگفته بسیاری را درباره روابط سربازان در جنگ مطرح کرد و بعدها هم با فیلمهای دیگر خود به موضوعاتی جنجالی مثل ترور کندی و ماجراهای نیکسون پرداخت. آخرین فیلم او هم اثری درباره انفجار برج‌های دوقلو بود که با آن، هم حوصله طرفدارانش را سر برد و هم حوصله منتقدان را.

  در هر حال، آقای استون سال گذشته برای ما اهمیت ویژه‌ای پیدا کرد. یک روز صبح که مردم از خواب بیدار شدند در صفحه اول چند روزنامه با این خبر مواجه شدند که این کارگردان امریکایی قصد دارد برای ساخت فیلمی درباره رئیس جمهور ایران به کشورمان بیاید. از همین جا ماجرایی شروع شد که خود آقای احمدی‌نژاد و استون هم نفهمیدند آخرش به کجا رسید چه برسد به ما. اول گفتند مشاوران  رئیس جمهور با این موضوع مخالفند و استون نمی‌تواند به ایران بیاید، بعد استون اعلام کرد اصلا قصد چنین کاری را نداشته، کمی دیگر که گذشت اعلام کردند استون می‌تواند به ایران بیاید وفیلمش را بسازد، بعد استون گفت.... خلاصه در همین روزها که مشاوران رئیس جمهور بر سر اجازه دادن به استون درگیر بودند، این فیلمساز سر از کلمبیا درآورد. البته ناگفته نماند که هنوز مشخص نشده چه کسی قصد انجام چه کاری را داشت؟

اما این که استون در کلمبیا چه کار داشت خود ماجرای دیگری است که هیچ ربطی به فیلمش درباره رئیس جمهور کشورمان ندارد. استون همراه با هوگو چاوز و در جریان آزاد کردن گروگان‌های چریک‌های فارک به این کشور سفر کرده بود و پس از بازگشت به خانه‌اش در گفتگو با گاردین چاوز  را  مردی صادق، قدرتمند و یک سرباز نامید و امریکا را به دلیل برخوردش با امریکای لاتین به مثابه حیاط خلوتی که  آنجا آشغال می‌ریزند و هر غلطی بخواهد انجام می‌دهد ، محکوم کرد.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: