روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
جمعه 28 دي 1397 / 11 جمادي الأول 1440 / a 18 Jan 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه سال نو
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 04 فروردين 1387 - ساعت 12:34
شماره خبر: 100933868244
بازار داغ روسري
خوشبختانه ماجراهای خیرالنسا هم به خیر گذشت. خیرالنسا گل،‌ همسر عبدالله گل، رئیس‌جمهور جدید ترکیه اولین زن محجبه‌ای است که سال گذشته به کاخ ریاست جمهوری این کشور وارد شد.

 در سال‌های گذشته محجبه بودن همسران عبدالله گل و رجب طیب اردوغان دردسرهایی برای حضور آنها در مهمانی‌های رسمی دولتی به وجود آورده بود و تصور می‌شد این موضوع با انتخاب گل به عنوان رئیس جمهور ترکیه تکرار شود. اما گویا نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه بساط روسری فروش‌های کشور ترکیه نیز رونق گرفت.  پیش از آن‌که آقای گل به سمت جدید خود برسد، اخبار مختلف از شروع فعالیت یک تیم طراحی لباس برای  همسر او حکایت می‌کرد. کوتوگلو، طراح لباس ترک که در وین اقامت دارد، این وظیفه را به عهده گرفت تا با طراحی جدید ضمن حفظ روسری و پوشش کامل، چهره خانم گل را کاملاً مدرن کند.

این در حالی است که بیش از نیمی از زنان ترکیه محجبه هستند، اما بر اساس قوانین سکولار این کشور، ورود زنان محجبه به ساختمان‌های دولتی ترکیه ممنوع است. با رئیس جمهور ‌شدن گل، همسر محجبه او باید مرتبا در ساختمان‌های دولتی رفت و آمد  کند که این مساله جدال سیاسی پردامنه‌ای را در ترکیه ایجاد کرد و خوشبختانه قانون منع حجاب در این کشور لغو و دانشجویان مسلمان و محجبه این کشور توانستند با حجاب وارد دانشگاه شوند.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: