روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 06 فروردين 1398 / 19 رجب 1440 / a 26 Mar 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه سال نو
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 04 فروردين 1387 - ساعت 13:23
شماره خبر: 100933949674
اعلاميه ترحيم خواستگار براي عاشق کردن دختر جوان
سالهای نه چندان دور، وقتی پسری عاشق دختری می‌شد، همراه خانواده‌اش با دسته گل و شیرینی به منزل پدری دختر می‌رفت و اگر از عروس و خانواده‌اش جواب مثبت می‌شنید مجلس عروسی به مبارکی راه می‌افتاد، اما اگر جواب منفی می‌گرفت، برای آن دختر آرزوی خوشبختی می‌کرد و می‌رفت پی کارش تا عاقبت عروس دلخواهش را پیدا کند.

یک خواستگار انتقامجو، وقتی مراسم عقدکنانش به هم می‌خورد، برای این که حال عروس خانم را بگیرد، اعلامیه ترحیم برای خودش چاپ می‌کند و به در و دیوار محله عروس خانم نصب می‌کند تا او را دق دهد. همسایه‌ها هم که از راز جدایی آقاداماد و عروس خانم بی‌خبر بودند، پس از دیدن اعلامیه ترحیم مرد جوان حسابی ناراحت می‌شوند و حتی در مسجد محله برای وی فاتحه می‌خوانند و طلب آمرزش می‌کنند. پس از چند روز خانواده عروس از مسافرت برمی‌گردند و متوجه می‌شوند که سرتاسر کوچه اعلامیه ترحیم داماد سابق چسبانده شده و همه اهالی به آنها تسلیت می‌گویند و حتی سر در منزلشان هم یک پلاکارد تسلیت نصب شده است.  آنها مات و مبهوت و هراسان وارد منزل می‌شوند که زنگ تلفن به صدا درمی‌آید و وقتی دختر جوان گوشی را برمی‌دارد، داماد انتقامجو می‌زند زیر خنده و می‌گوید که من زنده‌ام و فقط می‌خواستم حالت را بگیرم.

دختر جوان هم گوشی را قطع می‌کند و پس از تعریف ماجرا برای خانواده اش، به مرکز پلیس مراجعه و شکایت می‌کند و داماد انتقامجو هم دستگیر می‌شود. حالا‌ پسرجوان به جای پوشیدن کت و شلوار دامادی، به گذشته فکر می‌کند.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: