روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
چهارشنبه 01 شهريور 1396 / 30 ذی القعدة 1438 / a 23 Aug 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه سال نو
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 04 فروردين 1387 - ساعت 13:52
شماره خبر: 100933951381
بازي آجيلي!
5 عدد ظرف کوچک بردارید و آنها را مطابق شکلی که می‌بینید به حالت دایره‌ای قرار دهید. این ظرف‌ها را به ترتیب ظرف یک، دو، سه، چهار و پنج نامگذاری کنید. حالا 15 عدد گوی (یا دکمه یا مهره یا نخود یا هر جسم دیگری که ممکن است در دسترستان باشد) را به این ترتیب داخل ظروف قرار دهید:
ظرف اول یک گلوله، ظرف دوم 4 گلوله، سومی 2 گلوله، چهارمی 3 گلوله و پنجمی 5 گلوله.

موضوع بازی این است که شما باید با 10 حرکت تمام گلوله‌ها را به ظرف پنجم منتقل کنید. هر حرکت یعنی این که تمام گلوله‌های یکی از ظروف را (به دلخواه) بردارید و آنها را یکی‌یکی به بقیه ظروف بیندازید. البته قوانین سه‌گانه زیر را هم رعایت کنید:

1 - عمل پخش کردن گلوله‌ها باید در جهت حرکت عقربه‌های ساعت باشد.

2 - ظروفی که گلوله به آنها انداخته می‌شود باید پشت سر هم باشند. یعنی نباید در پخش کردن گلوله‌ها هیچ ظرفی را که بر سر راهمان قرار دارد، استثناء کنیم (حتی اگر خالی باشد).

3 - پخش کردن گلوله باید دقیقا از ظرف مجاور همان ظرفی که گلوله‌ها از آن برداشته شده، شروع شود.

حالا اگه فکر می‌کنید که از عهده این بازی فکری و سرگرم‌کننده برمی‌آیید، وسایل بازی را آماده کنید و دست به کار شوید؛ البته معمولا در این ایام جور کردن 5 ظرف آجیل و چند عدد نخودچی، پسته و بادام کار سختی نیست.

نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: