روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
چهارشنبه 01 شهريور 1396 / 30 ذی القعدة 1438 / a 23 Aug 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه سال نو
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 04 فروردين 1387 - ساعت 14:10
شماره خبر: 100933952452
يار وفادار امام‌
زمستان 86 مصادف با کوچ یار غار امام امت بود. کسی که در سخت ترین شرایط هیچگاه امامش را تنها نگذاشت و همیشه به عنوان یک یار وفادار او را همراهی کرد.
آیت الله محمدرضا توسلی در سال 1309 در شهرستان محلات دیده به جهان گشود، سال 1323 وارد حوزه علمیه محلات و سال 1325 وارد حوزه علمیه قم شد.

او در قم محضر اساتید بسیاری را درک کرد.حضرات آیات، سلطانی طباطبایی، شهید صدوقی، شیخ‌مرتضی حائری، محمد علی مجاهدی و امام موسی صدر از جمله اساتید دوره سطح و آیات عظام بروجردی، امام خمینی و علامه اصفهانی از اساتید خارج فقه و اصول وی در قم بودند. اساتیدی که هر کدام سهم عمده‌ای در شکل‌گیری منش و شخصیت این روحانی عالیقدر داشتند.

او پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به عنوان رئیس دفتر بیت امام خدمات بسیاری را به امام و مردم ارائه داد. او با درایت و تدبیر خود به خوبی از عهده چنین مسوولیت سختی برآمد و توانست امین و محرم راز امام امت باشد.

اما حدیث دلدادگی آیت الله توسلی به امام امت به زمان‌هایی دورتر باز می‌گردد.

به زمانی که او در پوشش فروش کتاب علاوه بر توزیع کتب حوزوی و آثار اسلامی، اطلاعیه ها، پیام‌ها و سخنرانی‌های حضرت امام خمینی را از شهر مقدس قم توزیع می‌کرد.

او همچنین پس از ورود امام‌ره به قم مسوول ملاقات‌های ایشان و از اعضای ارشد دفتر امام‌ره بود و مسائل فقهی مقلدان آن امام را پاسخ می‌گفت.

وی با حکم رهبر معظم انقلاب چند دوره در مجمع تشخیص مصلحت نظام فعالیت داشت.

همچنین مرحوم آیت‌الله توسلی عضویت در شورای بازنگری قانون اساسی و مجلس خبرگان را در کارنامه کاری خود داشت. یادش گرامی و نامش جاویدان باد.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: