روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
چهارشنبه 01 شهريور 1396 / 30 ذی القعدة 1438 / a 23 Aug 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه سال نو
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 04 فروردين 1387 - ساعت 14:27
شماره خبر: 100933953508
کوچ غم انگيز
مهندس محمد هنردوست قائم مقام رسانه ملی که با همتی بلند و گستره اندیشه وسیع و بدیع در کار طراحی و فرماندهی جنگ رسانه ای در صحنه بین المللی بود با زبان روزه به هنگام اذان مغرب به وصال حضرت حق رسید تا دل دوستداران و یارانش را در سالی که گذشت مالامال اندوه کند.
مهندس هنردوست که از ابتدای نوجوانی با شناخت دقیق و عمیق از آرمانها و اندیشه های بلند امام خمینی(ره) پای در راه مبارزه حق طلبانه علیه رژیم ستمشاهی نهاد در دوران دانشجویی با مبارزه ای هدفمند به منظور ایجاد حکومت اسلامی همت گماشت و در این راه به دلیل تعقیب ساواک مدتی نیز به زندگی مخفی در دوران مبارزه و جهاد سپری کرد.

وی فارغ التحصیل رشته مهندسی نفت در مقطع کارشناسی ارشد بود و همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی و شکل گیری حزب جمهوری اسلامی در کنار شهید عالیقدر دکتر بهشتی به کار طراحی و تشکیل شاخه مهندسی و دانشجویی حزب، مشغول شد.

با شروع جنگ تحمیلی استکبار جهانی علیه انقلاب نوپای اسلامی، مهندس هنردوست به عنوان یکی از فرماندهان قرارگاه رمضان به طراحی و راه اندازی جنگ های چریکی در کردستان عراق پرداخت.

او در جهاد علیه بعثیان به مقام والای جانبازی نایل شد ولی تا واپسین لحظات عمرش فقط اعضای خانواده و دوستان نزدیکش از این موضوع اطلاع داشتند چرا که این افتخار را برای عرضه در عرصات نگه داشت و بس.

وی مشاور سیاسی نهاد ریاست جمهوری در دو دوره مسئولیت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) و نیز معاون سیاسی دفتر ریاست جمهوری در دوران مسئولیت آقای هاشمی رفسنجانی بود.

زنده یاد هنردوست از سال 1377 به خدمت در رسانه ملی پرداخت و همزمان نیز مسئولیت نمایندگی قوه قضاییه در شورای نظارت بر صدا و سیما را عهده دار شد.

وی به دلیل شناخت وسیع و اعتماد همه جانبه مسئولان طراز اول کشور در بسیاری از شوراهای تخصصی و نیز مجامع علمی و فرهنگی نقش آفرینی کرد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، شورای عالی نهضت سوادآموزی، شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، شورای عالی سازمان علمی آموزشی فرهنگی کشورهای اسلامیISESCO ، از جمله این مجامع به شمار می رفت.

مرحوم هنردوست از همان بدو ورود به سازمان، معاونت ارتباطات و امور بین الملل را بنا نهاد و با حضور موثر و کارآمد در اتحادیه رادیوتلویزیونهای کشورهای اسلامی این اتحادیه را به اثربخشی و ایفای نقشی در خور اعتنا رسانید. وی در مسیر فعالیت های بین المللی، به عنوان نایب رییسی اتحادیه رادیو و تلویزیونهای آسیا و اقیانوسیهABU  نیز رسید که با تلاش بی دریغ و مساعی هدفمند و هوشمند آن مرحوم اجلاس سالانه این اتحادیه آبان امسال در تهران برگزار شد.  او از مهرماه سال 1384 به سمت قائم مقام سازمان صدا و سیما منصوب شد و تا واپسین دم زندگی آنی از تلاش، پایمردی‌  و خلاقیت در تحقق اهداف و آرمانهای انقلا‌بی رسانه ملی از پای ننشست.

نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: