روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
چهارشنبه 01 شهريور 1396 / 30 ذی القعدة 1438 / a 23 Aug 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
نسل سوم
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 20 فروردين 1387 - ساعت 18:44
شماره خبر: 100935333656
چهره بازنده هفته
نظرات عالي منجمد
میثم اسماعیلی: این بار هم مهران مدیری سنگ تمام گذاشت و دوباره توانست در ساعت پخش سریالش خیلی از خیابان‌ها را خلوت کند و اینطوری خواسته و نخواسته به ترافیک شهرها هم کمک کرد! به به، به به.
حالا تا یک شش هفت ماهی تکه کلام‌های مسعود شصتچی ورد زبان همه خواهد بود. این هم از آن خصیصه‌هایی است که خاص خود او و گروه نویسندگانش است.

 مدیری که قبلا در مجموعه‌های موسوم به 90 شبی باید یک 10  15 قسمتی از پخش مجموعه‌اش می‌گذشت تا بتواند شخصیت‌های داستانش را دربیاورد این بار (مثل دو سال پیش و با سریال جایزه بزرگ) ثابت کرد که می‌تواند مجموعه‌ای را بسازد که طبق خواست بینندگانش تغییر نکند و از همان ابتدا تمام داستان و شخصیت و تیپ‌ها تعریف شده باشند. اما این بار هم انگار که مد شده باشد خیلی‌ها نشستند تا ببینند مدیری پا توی کفش کدام جماعت کرده است که بروند شکایت کنند! چون خبرگزاری‌ها  همان اوایل فروردین و با پخش تنها چند قسمت از سریال «مردهزار چهره» خبری را روی خروجی‌های خودشان گذاشتند با این مضمون که اداره ثبت احوال شیراز از مدیری و سریالش شکایت کرده است. چیزی که البته از بس این روزها زیاد شده است چندان هم جدی گرفته نشد. اما به هر حال  در این دادخواست مواردی به عنوان دلایل و مستندات توهین بیان شده است از جمله:
انتصاب شخصیت اصلی داستان به عنوان شخص کلاهبردار شیاد و متقلب در مجموعه ثبت احوال شیراز، ارائه فضای بی نظم و خارج از شان اداری در ثبت احوال شیراز و القای سوءاستفاده از موقعیت شغلی توسط کارکنان اداره کل ثبت احوال شیراز. اداره ثبت احوال شیراز کوتاه هم نیامده است و در این دادخواست، خواستار اعاده حیثیت و دریافت 21 میلیارد ریال به عنوان خسارت معنوی وارد شده به مجموعه ثبت احوال شیراز شده است! واقعا باید تاسف خورد حتی اگر به فرض منظور آقای مدیری هم همین چیزی باشد که آقایان گفتند، چه اشکالی دارد؟ تازه مگر کارکرد طنز چیزی غیر از بیان مشکلات و ایرادات با بیانی خنده آور است؟ مهران مدیری هم از این به بعد باید برود سراغ همان روستای خود ساخته اش یعنی «برره»  تا به هیچکس برنخورد! 21 میلیارد ریال! بابا این از کل فیلم هم که بیشتر شد! مهران مدیری بهتر است جمع آوری اعانه را جهت پاسخگویی شروع کند! یکی نیست به اینها بگوید بابا این یک فیلم است  و یک فیلمساز بالاخره باید یک صنفی را دستمایه کارش قرار بدهد و و این لازمه یک کار طنز است.پس به قول خود آقای شصتچی نظرات عالی منجمد!


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: