روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
پنجشنبه 24 آبان 1397 / 06 ربيع الأول 1440 / a 15 Nov 2018
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه تداوم آفتاب
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 17 اسفند 1387 - ساعت 19:39
شماره خبر: 100944849725
بيژن مقدم
آغاز راه‌
همه ما در زندگی با ناشناخته‌های زیادی مواجهیم، در بسیاری موارد وقتی به خود می‌آییم که زود دیر شده است. از نعمت‌هایی برخورداریم که چه بسا چون ماهی در دریا قدردان آن نیستیم. تا 10 سال پس از پیروزی انقلاب، هرگاه در محفلی سخن از کشور بدون امام می‌رفت، از آنجا که تداوم انقلاب را بی‌امام هرگز تصور نمی‌کردیم، سریع از ادامه بحث می‌گذشتیم و واقعیتی را که ممکن بود به وقوع بپیوندد، به پستوی ذهنمان می‌سپردیم. چرا؟ چون از یک‌سو نگران بودیم و از سوی دیگر به واسطه عشق به امام، زندگی و انقلاب بدون او را نمی‌توانستیم مجسم کنیم.

***

روز وداع با امام روز تلخی بود، اما حقیقتی بود که باید به آن تن می‌دادیم و به فردایی می‌اندیشیدیم که راه و نام و خط امام سرمشق اداره کشور باشد. روز وداع تلخ، روز تدبیر هم بود. امانت امام باید به بهترین و صالح‌ترین فرد سپرده می‌شد و خداوند هم آن روز سرنوشت‌ساز را با سرانگشت خبرگان ملت رقم زد.

***

قریب 20 سال از آن روزها می‌گذرد. 20 سال تدبیر و اداره کشور کافی است تا نگاهی به پشت سر بیندازیم و بدانیم که از چه گردنه‌های هولناکی عبور کرده و چه فتنه‌هایی را از سر گذرانده‌ایم. آن هنگام که مکتب امام در مشی و مرام مردی حسینی‌تبار تجلی یافت، راه نجات را یافتیم.

***

امروز برآنیم تا قدردان نعمتی باشیم که حرف‌های ناگفته و ناشنیده‌ای درباره‌اش وجود دارد.

به سراغ راویان صادقی رفته‌ایم که هریک بخشی از شخصیت وجودی او را به تصویر کشیده‌اند. از ساده‌زیستی و مردم‌‌داری، تا جامعیت در هنر، از نقش او در پیشرفت‌های بزرگ، حوزه علم و حرکت کشور در مسیر توسعه تا توانایی‌اش در حوزه فقه، از آزاداندیشی و تحمل نظرات مخالف تا طبع شعر و لطافت روح.

***

«تداوم آفتاب» را در وجودش متجلی می‌بینیم و آن را به همه مردم خوبمان و دلدادگان به اسلام، امام و رهبری تقدیم می‌کنیم و این را آغاز راهی می‌دانیم که امیدواریم با نگاهی نوتر و عمیق‌تر تداوم یابد.

***

بر خود فرض می‌دانم از همه عزیزانی که در تهیه و چاپ این ویژه‌نامه ما را یاری کردند سپاسگزاری کنم.

از خوانندگان گرامی می‌خواهیم نظرات خود را در اختیار روزنامه جام‌جم قرار دهند تا در تلاش‌های دیگر مورد توجه قرار گیرد.

والسلام‌


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: