روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
پنجشنبه 05 اسفند 1395 / 26 جمادي الأول 1438 / a 23 Feb 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
جامعه
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 20 مهر 1387 - ساعت 00:09
شماره خبر: 100951348741
اطلاع از ميزان جريمه تخلفات رانندگي با ارسال پيامک‌
گروه جامعه: جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، شرایط رسیدگی غیرحضوری به تخلفات رانندگی را اعلام کرد.

سردار سید کمال‌هادیان‌فر، در حاشیه حضور در مرکز نظارت همگانی نیروی انتظامی افزود: از هفته ناجا امکان رسیدگی غیرحضوری به تخلفات رانندگی در تهران فراهم شده است که بر این اساس مالکان خودروها می‌توانند با ارسال VIN کارت (حروف و اعداد عمودی پشت کارت خودرو) خود به‌صورت پیامک به شماره 30005151، از میزان جریمه تخلفات رانندگی خود مطلع شوند و در صورت اعتراض به جریمه اعلامی به 60 دفتر پلیس + 10 در تهران مراجعه و مورد اعتراض خود را از 11 بند تعیین شده، انتخاب کنند.

وی افزود: به اعتراض این افراد ظرف 24 ساعت از طریق رایانه پاسخ داده می‌شود و مالکان خودروها 24ساعت پس از مراجعه به مراکز پلیس + 10، می‌توانند از طریق پیامک 30005151 از نتیجه اعتراض خود مطلع شوند.جانشین رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به هوشمندسازی سیستم اجرائیات در کشور گفت: 9/99 درصد از جرایم ثبت شده در سیستم هم‌اکنون صحیح است و عمده افرادی که به صورت حضوری برای اعتراض به جریمه رانندگی خود مراجعه می‌کنند، درخواست بخشودگی دارند نه چیز دیگر. وی درباره مراجعه شهروندان به هیات‌های حل اختلاف گفت: رای هیات‌های حل اختلاف در زمینه کاهش رقم قبوض رانندگی تنها در صورتی که مستند باشد، در سیستم اعمال می‌شود.

سردار‌ هادیان‌فر ضمن اشاره به این‌که بیش از 5/8 میلیون پلاک ملی هم‌اکنون در کشور وجود دارد و تعویض پلاک، روزهای پایانی خود را طی می‌کند، افزود: 950 هزار کارت سوخت خودروهای پلاک غیرملی که در پست وجود داشت و برای دریافت آن مراجعه‌ای صورت نمی‌گرفت، ابطال شد که 200‌هزار مالک از این تعداد، پس از ابطال کارت سوختشان به راهور مراجعه کردند و پس از اعتراض نسبت به فعال‌سازی کارت سوخت آنها اقدام شد.

وی با اشاره به این‌که خودروهای بالای مدل 56 که تاکنون پلاک ملی دریافت نکرده‌اند، از 16 مهرماه امسال کارت سوختشان ابطال شده است و تنها راه دریافت کارت سوخت جدید برای این افراد، تعویض پلاک است، به ایسنا گفت: خودروهای زیر مدل 56 باید برای طرح تسجیل هرچه سریع‌تر مراجعه کنند و مالکان این دسته از خودروها در صورتی که تا پایان مهرماه سال‌جاری نسبت به دریافت برچسب طرح تسجیل اقدام نکنند، کارت سوختشان از اول آبان ماه ابطال می‌شود و راهور ناجا نسبت به توقیف خودروی آنها اقدام می‌کند.

پرداخت اینترنتی خلافی خودروها

سردار‌ هادیان‌فر با اشاره به این‌که امکان پرداخت اینترنتی خلافی خودروها فراهم شده است، افزود: از این پس، مالکان خودروها می‌توانند از طریق شبکه سیبا و پایانه‌های POS که در مراکز پلیس + 10 مستقر است، نسبت به پرداخت قبوض جریمه اقدام کنند.

وی با اشاره به این‌که ترسیم کروکی تصادفات تا یک ماه آینده به صورت رایانه‌ای خواهد شد، از راه‌اندازی آموزشگاه‌های رانندگی ب 2 برای متقاضیانی که قصد رانندگی با ون، تاکسی و خودروهای عمومی دارند، خبر داد و گفت: بر این اساس دارندگان گواهینامه‌های ب 1 که 2 سال تمام از زمان صدور گواهینامه‌شان گذشته باشد و 21 سال تمام سن داشته باشند، می‌توانند ضمن مراجعه به آموزشگاه‌های رانندگی ب 2 نسبت به دریافت این گواهینامه اقدام کنند. به گفته وی، اجرای این طرح از امروز آغاز می‌شود.

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا درباره آموزشگاه‌های موتورسیکلت نیز به ایسنا گفت:‌ بانک سوالات و کتاب آیین‌نامه موتورسیکلت‌ها تنظیم شده و تنها اشکال تعیین نرخ آموزش این گواهینامه است.

بر اساس ابلاغیه دولت، وزارت بازرگانی و ادارات کل بازرگانی استان‌ها موظف شدند در کمیسیون اصناف نسبت به نرخ‌گذاری آموزشگاه‌های رانندگی ب2 و موتورسیکلت، اتوبوس و کامیون اقدام کنند که متاسفانه با گذشت 3 ماه از زمان اعلام نظر راهنمایی و رانندگی هنوز این نرخ‌ها تصویب نشده است.

سردار‌هادیان‌فر نرخ اعلامی از سوی پلیس راهور ناجا را در جهت کیفی‌سازی و افزایش تعداد افراد گواهینامه‌دار عنوان کرد و گفت: متاسفانه 60 درصد راکبان موتورسیکلت در کشور فاقد گواهینامه موتور هستند که امیدواریم با تصویب هرچه سریع‌تر نرخ‌ آموزشگاه‌های رانندگی موتورسیکلت این مشکل برطرف شود.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: