JameJamOnline.ir

اجتماعي

شنبه 06 فروردين 1390 - ساعت 12:31 شماره خبر: 100839252118

 
توزيع کمک‌هاي ايران در مناطق آسيب‌ديده ژاپن
کمک های امدادی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به مناطق آسیب دیده از زلزله و سونامی در شمال شرق ژاپن و بندر "ساندای" در فاصله 380 کیلومتری توکیو انتقال یافت و توزیع آن آغاز شد.
 

به گزارش واحد مرکزی خبر؛ این کمک ها که شامل 50 هزارعدد قوطی کنسرو ماهی و لوبیا است، به مقامات شهرداری بندر ساندای تحویل داده شد.4 پزشک و امدادگر اعزامی هلال احمر کشورمان و همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن این محموله را همراهی می کردند..

بخشی از کمک ها را نیز گروه امدادی اعزامی هلال احمر ایران در یک اردوگاه آسیب دیدگان در منطقه توزیع کردند.

با گذشت دو هفته از وقوع این زلزله، نیاز شدید مردم مناطق آسیب دیده به کمک های غذایی و دارویی همچنان جدی و نگران کننده است.

عباس عراقچی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، با دلجویی از مردم آسیب دیده مستقر در اردوگاه های اسکان موقت گفت: دولت و ملت ایران در کنار شماست و کمک های مردم و دولت ژاپن را در زلزله مهیب شهر بم در ایران فراموش نمی کند و باز هم آمادگی دارد کمک های بیشتری در اختیار آسیب دیدگان قرار دهد.

دکتر محمود مظفر، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، هم گفت: ما از همان لحظات نخست وقوع حادثه آماده کمک رسانی و منتظر پاسخ مقامات ژاپن و اعلام نوع نیازها بودیم که بلافاصله پس از دریافت درخواست نیاز به مواد غذایی کنسرو شده در مدت 3 روز این کمک را به منطقه رساندیم.

مسئولان اردوگاه نیز از توجه و عواطف انسان دوستانه و سرعت عمل ایران در این زمینه قدردانی کردند.

نزدیک به نیم میلیون نفر براثر زلزله و سونامی اخیر در ژاپن آواره و بدون سرپناه شده‌اند و در یکی از این اردوگاه ها در یک سالن کوچک 40 خانواده سالمند که از ناتوانی جسمی و بیماری رنج می برند، نگهداری می‌شوند.

گروه پزشکی امدادی ایران همچنین ضمن بازدید از منطقه آسیب دیده با مقامات مدیریت بحران و امدادرسانان درباره چگونگی امداد رسانی گفتگو کرد تا از تجربه های ژاپن در این زمینه هنگام وقوع حوادث احتمالی در ایران استفاده شود.