JameJamOnline.ir

ورزشي

چهارشنبه 31 شهريور 1389 - ساعت 09:25 شماره خبر: 100886415348

چهلمين دوره بازي هاي ورزشي ارامنه ايران 
تيم فوتبال آرارات فاتح جام مسابقات شد
چهل و دومین دوره مسابقات ورزشی ارامنه کشور در حالی به پایان رسید که تیم های فوتبال و بسکتبال بزرگسالان آرارات تهران در بازی های نهایی در سکوی قهرمانی جای گرفتند.
 

به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی آرارات ، شب گذشته ، تیم فوتبال آرارات تهران، با مربیگری «هامبارسوم دارابیدیان» و سرپرستی «هویک حاتم زاده» در دیدار نهایی در مقابل تیم فوتبال رافی تهران قرار گرفت و در وقت قانونی تن به تساوی 1-1 داد.

اما در ضربات پنالتی، آرارات با شوت های روبرت کوچاری ، آرمن طهماسیان ، ادوین کاراپتیان و ادموند بزیک ، جام قهرمانی این دوره از بازی ها را در خانه خود نگهداشت. در وقت قانونی، گل آرارات به وسیله «ادو هاخومیان» به ثمر رسید.

در پایان این مسابقات ، تیم های آرارات ، رافی و انجمن فارغ التحصیلان به ترتیب مقام های اول تا سوم این دوره از مسابقات را کسب کردند.

آنچه به این دیدار مفهومی ویژه بخشید، حضور پیشکسوتان ارمنی فوتبال کشور از جمله: آریس میناسیان، مائیس میناسیان ، وازگن صفریان، مارکار آقاجانیان، ورژ خچومیان ، هویک حاتم زاده و هامبارسوم دارابیدیان بود که علاوه بر  انتقال روحیه ورزش جوانمردانه به همه ورزشکار داخل مستطیل سبز، جام های تیمها را نیز به آنان اعطا کردند.

اهمیت حضور بزرگان فوتبال ارامنه در  کنار بازیکنان آرارت، نشان از عزم و اراده ای دارد که می خواهد فوتبال آرارات را همچون دهه پنجاه در ردیف 3 تیم اول برتر کشور قرار دهد.

اما مهمترین عامل در کنار این عزم و همت برای ارتقای فوتبال آرارات ، تنها همراهی بزرگان  فوتبال  کشور نیست ، زیرا در حال حاضر بر خلاف  گذشته، تنها یا مهمترین عنصر پیشرفت و ارتقای گروهی فوتبال ارارات مسائل مالی و بودجه است و بدون حمایت های مالی دولت،  قطعا این تیم صاحب نام و پر سابقه کشور نمی تواند راه دشوار ، پر هزینه با شیب تند را بپیماید.

آنچه مهم بوده و باید مورد توحه مسئولین ورزش کشور قرار گیرد این است که باشگاه فرهنگی ورزشی آرارات ، اگر تنها باشگاه تیم دار نباشد ، قطعا از معدود تیم هایی است که علاوه بر داشتن تیم فوتبال ، مسئولیت سنگین  خفظ و نگهداری باشگاهی را دارد که در کنار فوتبال در همه رشته های ورزشی از جمله بسکتبال ، والیبال ، تنیس ، شنا ، تنیس روی میز ، شطرنج ، مشت زنی ، ورزش های رزمی و... بسیار فعال و پر کار است و دز زمینه های فرهنگی نیز از نام آوران این عرصه بوده و خدمات ارزنده ای در پرورش  و شکوفایی خلاقیت های فرهنگی جامعه عرضه کرده است.  

مهمترین ویژگی باشگاه فرهنگی، ورزشی آرارات، تربیت و تعلیم  ورزشکاران نمونه و شاخص در رشته های گوناگون ورزشی و تحویل آنان به جامعه ورزش کشور است.

با توجه به ورزشکارانی که در باشگاه آرارات تعلیم داده شده و همچنان در میادین جهانی برای کشور افتخارآفرینی می کنند و ظرفیت های موجود ، آرارات شایسته حمایت های دولتی می باشد.