JameJamOnline.ir

راديو و تلويزيون

دوشنبه 26 فروردين 1387 - ساعت 00:19 شماره خبر: 100935786652

امشب در شبکه 3 سيما 
مهدي آذريزدي به «باغ کاغذي» مي‌آيد
گروه رسانه: شبکه 3 سیما به جز برنامه‌های همیشگی‌اش مثل گزارش ورزشی یا پخش مجموعه‌های طنز، برنامه‌های دیگری نیز برای پخش در ایام مختلف در نظر گرفته است. یکی از این برنامه‌ها باغ کاغذی نام دارد که در گروه فرهنگ و معارف اسلامی این شبکه تهیه شده است. این مجموعه برنامه در 26 قسمت 30 دقیقه‌ای می‌کوشد با نگاهی به اخبار حوزه کتاب، گفتگو با نویسندگان مختلف، گزارش بازار کتاب، معرفی کتابخانه‌های بزرگ کشور و نقد کتاب از زوایای گوناگون، تصویر کلی از وضعیت کتاب و کتابخوانی در کشور به دست دهد.
 

در اولین قسمت این برنامه که امشب ساعت 19 روی آنتن خواهد رفت مهدی آذریزدی پدر ادبیات کودک و نویسنده کتاب‌های معروف «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» مهمان این برنامه خواهد بود. همچنین در این برنامه کتاب شطرنج با ماشین قیامت مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

باغ کاغذی با اجرای حسین رضایی و تحقیق محمدرضا حدادی و تهیه‌کنندگی احسان شیعه پخش خواهد شد.
در گروه اجتماعی این شبکه نیز برنامه سفر به آسمان آماده نمایش شده که امروز ساعت 12 پخش خواهد شد.

سفر به آسمان می‌کوشد زندگی مردم مختلف کشور را در زمان جنگ بازگو کند. دوربین مستندساز سفر به آسمان به شهرهای حماسه‌ساز غرب کشور از جمله لرستان، کرمانشاه، پاوه گیلانغرب، اسلام‌آباد غرب، دالاهو، سومار، نفت شهر، قصرشیرین می‌رود و داستان معاصر هر شهر را در این راستا از زبان شاهدان اصلی، مردم کوچه و بازار و مسوولان بیان می‌کند. در این برنامه سعی شده است مشکلات و توقعات مردم غرب بویژه اهالی مرزنشین را که ماه‌های مدید زیر بمباران و حملات مستقیم توپخانه دشمن زندگی و دفاع کردند به تصویر بکشد.

توجه به آداب، رسوم، قومیت‌ها و انسجام و وحدت مردم در برهه‌های مختلف و حساس سه دهه قبل تا انقلاب نیز در این مستند گنجانده شده است.مجموعه سفر به آسمان در 26 قسمت به تهیه‌کنندگی رضا قربان‌نژاد و کارگردانی مجید عتیق آماده نمایش شده است.

به جز این دو برنامه فوق، گروه ورزش نیز برنامه «از قهرمانان چه خبر» را در 26 قسمت 20 دقیقه‌ای در نظر گرفته است. «از قهرمانان چه خبر» نگاهی دارد به خاطرات وزندگی ورزشی ورزشکاران قدیمی ایران که سعی در کسب افتخارات برای کشور داشته‌اند و اکنون بازنشسته شده‌اند. این مجموعه را رایموند هواکیمیان تهیه کرده و فردا ساعت 19 پخش خواهد شد.