JameJamOnline.ir

راديو و تلويزيون

يكشنبه 19 آبان 1387 - ساعت 00:25 شماره خبر: 100953855725

با توليد 2 فيلم در تلويزيون 
سارقان توبه مي‌کنند
گروه رسانه: خیمه زدن کارگردانان سینما در تلویزیون هر روز پررنگ‌تر از گذشته می‌شود. محمدحسین حقیقی، تهیه‌کننده و کارگردان سینما با ساخت تله‌فیلم آخرین سرقت، فعالیت خود را در تلویزیون پی‌می‌گیرد. حقیقی فردا فیلم آخرین سرقت را برای سیما فیلم مقابل دوربین می‌برد. به گزارش سیما فیلم این تله فیلم پلیسی، داستان شخصی به نام امیر را روایت می‌کند. وی که مدت‌ها در زندان بوده، پس از آزادی به سراغ اموالی می‌رود که قبلا آنها را دزدیده و جایی پنهان کرده است. امیر قصد دارد اموال مسروقه را به صاحبان شان برگرداند اما در این مسیر، با زنی به نام حمیرا آشنا می‌شود و... .
 

ابوالفضل پورعرب (امیر)، رضا آشتیانی، حافظ احمدی، رحمان باقریان و الدوز منصور در این فیلم بازی خواهند کرد. حقیقی علاوه بر کارگردانی این فیلم، تهیه‌کنندگی آن را نیز عهده دار است و فیلمنامه را نیز خودش نوشته است.

از دیگر عوامل سازنده آخرین سرقت، می‌توان به تصویربردار: جواد صفا، صدابردار: جعفر علیان، دستیار کارگردان و برنامه ریز: یعقوب غفاری، طراحی گریم: مرتضی ضرابی، طراحی لباس و صحنه: علی‌اکبر فداکار، مدیر تولید: محمود خسروی و مجری طرح: علی غفاری اشاره کرد.

حقیقی تاکنون فیلم‌های راز خنجر، ماه و خورشید، براده‌های خورشید و سفر به فردا را برای سینما کارگردانی کرده است. وی همچنین تهیه فیلم سفر به هیدالو به کارگردانی مجتبی راعی را در پرونده کاری خود دارد. این فیلم که 3 سال پیش ساخته شده هنوز اکران عمومی‌نشده است. حقیقی فعالیت خود را در تلویزیون از سال 1360 به عنوان مدیر گروه جنگ آغاز کرد و مدتی نیز مدیر سیمای عربی بود.

او یک سال نیز مدیر بنیاد سینمایی فارابی بوده و یک دوره هم عضو شورای شهر تهران بوده است. اکنون بعد از سال‌ها دوری از تلویزیون، او بار دیگر فعالیتش را در تلویزیون و به عنوان کارگردان پی می‌گیرد.

شاه کلید در دست مقدم

سامان مقدم طی چند روز آینده، تله فیلم «شاه کلید» را برای شبکه یک سیما مقابل دوربین می‌برد. این فیلم را مجید مظفری تهیه ‌کرده و یکی از نقش‌های اصلی را هم خود او بازی می‌کند.علاوه بر مظفری، بهاره رهنما و سیروس ابراهیم‌زاده نیز در این فیلم ایفای نقش می‌کنند. فیلمنامه شاه کلید را آرش قادری نوشته و داستان آن درباره دزدی است که بعد از سال‌ها توبه می‌کند و به خانواده خود برمی‌گردد و متوجه می‌شود خواهرش قصد دارد با یک سروان نیروی انتظامی‌ ازدواج کند. برخی عوامل سازنده فیلم عبارتند از: مدیر تولید: پیمان حمیدی، تصویربردار: مرتضی غفوری، صدابردار: حسین علیزاده، طراح صحنه و لباس: پیام دری و طراح گریم: کیان اولاد وطنی.

سامان مقدم قرار است سریال راه شیری را هم  در 70 قسمت برای شبکه 2 سیما کارگردانی کند.این سریال را رامین عباسی‌زاده تهیه می‌کند. مقدم فیلم سینمایی صد سال به این سال‌ها را نیز آماده نمایش دارد.