جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 23 آبان 1398 / 16 ربيع الأول 1441 / a 14 Nov 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
صفحه انتشارات
نحوه خرید کتاب
برای تهیه کتابهای انتشارات جام جم، در تهران با شماره تلفن 22920781 تماس بگیرید تا کتابها به نشانی شما ارسال شود. قیمت کتاب به هنگام تحویل کتاب دریافت می شود. هزینه ارسال با انتشارات جام جم خواهد بود.
حجاب من
در کتاب «حجاب من»، از منظری تازه و با بیانی ساده، بایستگی و ضرورت حجاب تحلیل و بررسی شده و با نگاهی دینی، آموزه هایی چون حجاب، عشق و ازدواج و مباحث مرتبط مورد بررسی قرار گرفته است.

طرح تاریخچه ای مختصر از حجاب در دوران قبل و بعد از اسلام و پاسخ یافتن برای پرسش های معمول مذهبی درباره ضرورت رعایت حجاب، از بخش هایی است که این کتاب را خواندنی تر کرده است.


این کتاب، برگزیده دومین همایش تجلیل از برگزیدگان و فعالان عفاف و حجاب سازمان تبلیغات اسلامی است.


کتاب «حجاب من» نوشته امین کشوری در قطع رقعی با جلد شومیز و در شمارگان 3000 نسخه از سوی انتشارات موسسه جام جم به انتشار رسیده است.

اسير در زنجير دروغ
چند سال از حمله ای که آمریکا و انگلستان برای سرنگونی صدام آغاز کردند، می گذرد. از سال 2003، چند هزار ایرانی در قرارگاه اشرف در عراق تحت محاصره قرار دارند.

اینها سربازان سابق ارتش سازمان مجاهدین خلق هستند که قرار بود به فرماندهی رهبرشان، مسعود رجوی، حکومت تهران را سرنگون کنند.


سالها گذشت و این رویا به حقیقت نپیوست و تنها اتفاقی که افتاد این بود که سازمان مجاهدین خلق ایران از تشکلی انقلاب به یک فرقه تبدیل شد.

فرقه ای که تحت فرمان رهبری خودکامه است. در 30 دسامبر 2006 صدام حسین که بزرگترین حامی آنها به شمار می رفت، اعدام شد.


کتاب «اسیر در زنجیر دروغ» حاوی مصاحبه هایی است که تجربیات تکان دهنده زنان و مران رنج کشیده را بازگو می کند.


همه اینها یک عمر اسیر زنجیر دروغ های شیرینی بودند که وعده آینده ای درخشان را به آنها می داده اند.


«آنتوان گسلر» مؤلف این کتاب، خبرنگاری است سوییسی، متخصص سیاست بین الملل و ژئوپلیتیک که از دهه هفتاد میلادی مهمترین اخبار جهان را پوشش داده است و با مهمترین نقش آفرینان صحنه سیاست بین الملل از نزدیک برخورد و گفت و گو داشته است.

شرق ناب
کتاب شرق ناب،حاصل سفر نویسنده به آلمان و ایتالیا برای پژوهش درباره نظر گوته درباره شرق ،اسلام و ایران و نیز تحقیق درباره تاریخ حضور اسلام در ایتالیاست.

در این سفرنامه سعی شده است ،دیدگاه های گوته نسبت به ایران و فرهنگ ناب آن و همچنین آرا و نظرات او نسبت به اسلام و قرآن مطرح شود.گفت و گوهای انجام شده با اندیشمندان و استادان دانشگاه های آلمان نیز از ویژگی های مهم پژوهش است.


بخش دوم کتاب به تاریخ حضور اسلام در ایتالیا اختصاص دارد .در این بخش که نگارش آن سفرنامه ای است،تلاش شده ،ضمن گفت و گو با استادان دانشگاه های ایتالیا ،تاثیر حضور اسلام در این کشور و اروپا نیز  مورد بررسی قرار گیرد.


کتاب شرق ناب نوشته محمد صفری است که در قطع رقعی و در 308 صفحه از سوی انتشارات موسسه جام جم انتشار یافته است.

نظامي گرايي اسرائيل
درباره نظامی گرایی اسرائیل که پایه و اساس سیاست های راهبردی رژیم صهیونیستی در منطقه است،برخلاف اهمیت آن تاکنون پ‍ژوهشی به زبان فارسی صورت نگرفته است.کتاب نظامی گرایی اسرائیل از این منظر در نوع خود ،نخستین به شمار می رود.امتزاج تفکر آکادمیک با تجربه یک دهه مدیریت نویسنده اثربر یکی از قدیمی ترین موسسات اسرائیل شناسی در ایران ،پژوهش حاضر را به موضوعی مستند و خواندنی تبدیل کرده است.

این کتاب در شش فصل سامان یافته است.فصل اول به تعاریف و مفاهیم نظامی گرایی اختصاص دارد.درفصل دوم ،سال های پیدایش و در فصل سوم ،دوره استقرار اسرائیل مورد بررسی قرار می گیرد.فصل چهارم ،دوران ثبات اسرائیل را تشریح می کند و در فصل پنجم،تاثیر اسرائیل برناامنی منطقه مورد واکاوی قرار می گیرد.حاصل تحقیقات نویسنده هم در فصل ششم با عنوان نتیجه گیری به نوشتار در آمده است.


کتاب نظامی گرایی اسرائیل از سوی  جواد شعرباف،استاد دانشگاه در رشته علوم سیاسی به رشته تحریر درآمده و در 456 صفحه با قطع وزیری  و جلد شومیز به قیمت 7400 تومان از سوی انتشارات موسسه جام جم به انتشار رسیده است.

حماسه تلخ
کتاب «حماسه تلخ» تازه‌ترین اثر انتشارات جام جم است که با روایتی متفاوت ،جذاب و مستند به بررسی یکی از مهم‌ترین رویدادهای سی ساله اخیر می‌پردازد.

نویسنده کتاب، وقایع و رخدادهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را دستمایه تحقیق خود قرار داده است. موضوعی که بحث و گفتگو پیرامون آن  همچنان ادامه دارد.

اصولا بررسی موضوعی چالش‌برانگیز مثل انتخابات دهم همواره با حساسیت‌هایی توامان بوده و چه بسا برخی پژوهندگانی که سعی کردند در این باره به تحلیل و تشریح مسائل بپردازند فارغ از نگاه جناحی و سیاسی نبودند  اما کتاب حماسه تلخ برآن است تا نگاهی منصفانه به جریان‌های سیاسی و رقابت‌های انتخاباتی آنان داشته باشد.

این اثر علاوه بر خوانندگان امروز آن بی تردید برای نسل های آینده نیز منبعی قابل اتکاء و متقن خواهد.

این کتاب که توسط سید امیر سیاح به  نگارش در آمده در قطع وزیری در 600 صفحه  با قیمت 7500 تومان از سوی انتشارات جام جم به چاپ رسیده است.

چاپ اول این اثر در سه هزار نسخه، چاپ دوم در پنج هزار نسخه و چاپ سوم آن در شش هزار نسخه منتشر شده است.

نظريات انتقادي رسانه هاي گروهي
کتاب «نظریات انتقادی رسانه های گروهی – گذشته و حال» به بررسی نظریات گوناگون درباره تاثیرات رسانه ها به ویژه از بعد فرهنگی می پردازد.

نویسنده کوشیده است عمده ترین مضامین انتقادی نظریه پردازان بزرگ جریان انتقادی را درباره تاثیرات فرهنگی رسانه ها تشریح کند.

در دیباچه اختصاصی برای ترجمه  فارسی کتاب تاکید شده است:«شاید ایرانی ها با توجه  به قرار گرفتن در محیط فرهنگی ،ایدئولوژیک و جغرافیایی متفاوت نسبت به غرب ، مصونیت بیشتری دربرابر این فضای قلمرو رسانه ای داشته باشند».

«پل ای تیلور» و «جان ال هریس» این کتاب را  به نگارش در آورده اند و «یعقوب نعمتی وروجنی» آن را به فارسی برگردانده است.این کتاب در قطع وزیری با شمارگان سه هزار نسخه و در 287 صفحه  با قیمت 4000 تومان از سوی انتشارات جام جم به چاپ رسیده است.

تداوم آفتاب
کتاب «تداوم آفتاب» ، مجموعه مقالات ،گفت و گوها و مطالب و تصاویری درباره رهبر معظم انقلاب است که پیش از این (مرداد 1387) در قالب ویژه نامه ای از سوی روزنامه جام جم منتشر و توزیع شده بود و اینک به صورت کتاب انتشار یافته است.

در این کتاب سعی شده است زوایای ناشناخته و کمتر بازگو شده از زندگی رهبر معظم انقلاب در طول بیست سال رهبری ایشان مورد واکاوی قرار گیرد که بی تردید با تنوع موضوعی و نگاه دقیق و کارشناسانه، برای پژوهشگران و دانشجویان و علاقه مندان رهبر معظم انقلاب سودمند خواهد بود.


«گفت‌وگوها» ، «خاطرات» ، «مقالات» و «عکس ها» چهار فصل این کتاب را تشکیل می دهند. کتاب تداوم آفتاب که در کمتر از یک ماه به چاپ دوم رسید ، در قطع رقعی با قیمت 4500 تومان و در شمارگان 5000 نسخه در دسترس پژوهشگران و علاقه مندان است.

اولين باري که دريا موج زد
کتاب «اولین باری که دریا موج زد» حاصل گفت‌وگو با بزرگانی از وادی علم و ادب و هنر و فلسفه در باره اولین آزموده های آنها در زندگی است.اولین شکست ها ،اولین پیروزی ها ،اولین دوستی ها و اولین های دیگر ، پرسش هایی است که از سوی گردآورنده با این بزرگان مطرح شده و این مجموعه خواندنی را فراهم آورده است.

این مجموعه که بیش از چهل گفت‌وگو را دربرمی گیرد ، از سوی فاطمه مرادزاده ، خبرنگار روزنامه جام جم گردآوری شده و انتشارات جام جم آن را به چاپ رسانده است. بهای هر جلد این مجموعه دو جلدی که در سه هزار نسخه به چاپ رسیده، 3500 تومان است.


نام بزرگانی چون کریم مجتهدی، حسین دهلوی، فرهاد فخرالدینی، بهروز غریب پور، جمشید مشایخی، داوود رشیدی، ناصر کشاورز، احمد رضا احمدی، محمد علی بهمنی، پرویز بهرام، غلامحسین امیر خانی و آیدین آغداشلو در این مجموعه به چشم می خورد.

ديپلماسي رسانه اي با تاکيد بر نقش سازمان صدا و سيما
کتاب «دیپلماسی رسانه ای با تاکید بر نقش سازمان صدا و سیما» حاصل پژوهش دانشگاهی علی محمد اسماعیلی است که در آن کوشیده تاثیر رسانه ها بر سیاست خارجی دولت ها و نقش صدا و سیما در حوزه دیپلماسی را مورد واکاوی و تحقیق قرار دهد.

جایگاه نظری موضوع دیپلماسی رسانه ای و ابعاد گوناگون آن در حوزه امنیت ملی ، پرستیژ ملی و حل و فصل بحران های بین المللی مباحثی است که در این کتاب مورد توجه قرار گرفته است وبرای محققان و پژوهشگران رشته علوم ارتباطات و روابط بین الملل و دیگر علاقه مندان این حوزه خواندنی خواهد بود.

انتشارات جام جم ، این کتاب را در قطع رقعی با شمارگان سه هزار نسخه  و در 224 صفحه با قیمت سه هزار و دویست تومان به چاپ رسانده است.

اسرائيل و برخورد تمدن ها
«اسرائیل و برخورد تمدن ها» نوشته جاناتان کوک ،نویسنده روزنامه هایی چون گاردین ، آبزرور ، تایمز لندن و لوموند فرانسه است.

نویسنده  این کتاب کسی است که به اسرائیل و موجودیت آن تعلق خاطر داشته و در همان جا ساکن بوده است. اگرچه جاناتان کوک با ایران و سیاست های ضد اسرائیلی اش مخالف است اما اسرائیل را نیز در بسیاری از عملکردهایش مورد نقد قرار می دهد که بخشی از این انتقادها را در کتاب «اسرائیل و برخورد تمدن ها» آورده است.

براندازی رژیم عراق،پرونده سازی علیه ایران وتغییر نقشه خاورمیانه از مباحثی است  که در این کتاب مورد نقد و واکاوی قرار گرفته است.

انتشارات جام جم ،این کتاب را که از سوی حسام الدین امامی به فارسی ترجمه شده ، در قطع رقعی با شمارگان دو هزار نسخه و در 183 صفحه با  قیمت سه  هزار تومان به انتشار رسانده است.

روزنامه نگاري پس از اينترنت
روزنامه نگاری پس از اینترنت ، رساله دکتری است که یانیک استین ، فارغ التحصیل علوم اطلاعات و ارتباطات دانشگاه گرونوبل فرانسه از آن دفاع کرده است.در این تحقیق ، عملکرد و ایدئو لوژی کار رسانه ای، تحولات آن و ظهور و تاثیر اینترنت بر تمامی حوزه های فعالیت مطبوعاتی مورد نقد و واکاوی قرار گرفته است. کتاب روزنامه نگاری پس از اینترنت - که توسط مینو خانی به فارسی ترجمه شده - بر این محور استوار است که آیا اینترنت ، به‌عنوان وسیله‌ای جدید برای انتقال اطلاعات پایان روزنامه نگاری مرسوم تلقی می‌شود؟

کتاب روزنامه نگاری پس از اینترنت در 458 صفحه با قطع وزیری و قیمت 6000 تومان از سوی انتشارات جام جم به انتشار رسیده است.

سيمرغ در آشيانه
سیمرغ در آشیانه ، اولین کتاب از مجموعه کتاب هایی است که انتشارات جام جم به منظور پوشش دادن فعالیت های صدا و سیما و مراکز وابسته به آن ، در حوزه فیلم و سریال منتشر کرده است. در این کتاب که امید نجوان گردآورنده آن است ، تمامی مراحل ساخت و تولید مجموعه تلویزیونی شیخ بهایی ( از ایده تا اجرا – تصویربرداری و تولید – آماده سازی نهایی) بیان شده است.

کتاب 160 صفحه دارد و با قیمت 4500 تومان به بازار کتاب راه یافته است.

کژراهه
کژراهه : عرفان دروغین ، شیطان پرستی ، ادعای پیامبری ، فرقه های نوپدید ، انرژی درمانی انحرافی و انواع بدعت گذاری در حوزه دین ، مذهب و عرفان ، موضوعاتی است که محتوای اصلی کتاب کژراهه را در بر می گیرد. پیش تر ، این موضوعات در ویژه نامه های کژراهه و سراب روزنامه جام جم به صورت مشروح مورد نقد و تحلیل قرار گرفته بود که چکیده آن مطالب در قالب کتاب کژراهه تقدیم علاقه مندان شده است.

این کتاب 573 صفحه دارد و به قیمت 5500 تومان در قطع رقعی به بازار کتاب عرضه شده است.


 

بهائيت آن‌گونه که هست
این کتاب حاصل تلاش «علمی» عده‌ای از صاحبنظران درک‌مند ایران اسلامی، جهت تبیین دقیق و عالمانه کارنامه بهائیت در تاریخ است و مجموعه مقالاتی را دربر می‌گیرد که پیش از این در قالب ویژه‌نامه «ایام» و به صورت ضمیمه در شهریور 86 همراه با روزنامه جام‌جم منتشر شد.
این کتاب در 467 صفحه و با بهای 4000 تومان توزیع شده است.
ايالات شکست خورده
سوءاستفاده از قدرت و حمله به دموکراسی: این کتاب نوشته نوام چامسکی است و به صورت پاورقی در روزنامه جام‌جم در سال‌های 87ــ86 از سوی یعقوب نعمتی ترجمه و برای مطالعه به خوانندگان روزنامه تقدیم شد.
در این کتاب چامسکی با بهره‌گیری از بررسی‌ها و تأملات خود و نیز با استناد به آثار پژوهشگران برجسته در هر حوزه، سیاست‌های دولت فعلی ایالات متحده را به بوته نقد کشیده است.
این کتاب در 400 صفحه و با بهای 4000 تومان منتشر شده است.
لابي اسرائيل
(نوشته جان میرشیمر و استفان والتر و ترجمه یعقوب نعمتی)‌؛ این کتاب یکی از پاورقی‌های روزنامه جام‌جم است که در سال 85 برای مطالعه به خوانندگان روزنامه تقدیم شد.
 لابی اسرائیل ائتلاف بزرگی از افراد و سازمان‌هایی است که فعالانه اقدام می‌کنند تا سیاست خارجی آمریکا را در جهت حمایت از اسرائیل هدایت کنند.

این سلسله مطالب به دلیل موضوع جذاب و محتوای خواندنی و نویسنده نامدار و صاحبنظرش، اینک به صورت کتاب منتشر می‌شود.
این کتاب 96 صفحه دارد و بهای آن 1600 تومان است.
صداي مخملي شعر
مجموعه‌ای از 19 گفتگوی خواندنی با بزرگان شعر دیروز و امروز ایران است که با همت و تلاش شاعر گرامی رضا اسماعیلی فراهم آمده است ، گفتگوهایی فرضی با شاعران کهن و معاصر که در چند سال گذشته در روزنامه جام‌جم به تناوب منتشر شده است.

این کتاب در 265 صفحه با بهای 2000 تومان منتشر شده است.

انقلاب ونزوئلا
یکی از کتاب‌هایی است که به خوانندگان ایرانی در شناخت وضعیت آمریکای لاتین و مشخصا ونزوئلا کمک خواهد کرد.
این کتاب حاصل گفتگوی «مارتا هارنکر» با هوگو چاوز، رئیس‌ جمهوری ونزوئلاست که در سال 2002 صورت گرفته است و ریشه‌های شکل‌گیری انقلاب ونزوئلا و تحولات پس از پیروزی انقلاب مزبور و تاسیس جمهوری پنجم ونزوئلا را مورد توجه قرار می‌دهد.

این کتاب به همت فعالان در «خانه آمریکای لاتین» ترجمه شده است.

این کتاب دارای 298 صفحه و بهای آن 3200 تومان است.
فوق‌العاده
متن پیاده شده گفتگوهای فرزاد حسنی با چهره‌های انقلابی است که در برنامه شاخص «فوق‌العاده» حضور یافتند. در این مجموعه پیام مهمانانی مورد توجه قرار گرفته است که امام، تاریخ معاصر و مبارزات انقلابی و خاطرات زندان ستمشاهی را محور صحبت‌های خود قرار داده‌اند.

از جمله آقایان: هاشمی رفسنجانی، مهدوی‌کنی، شجونی، محتشمی‌پور، ناطق‌نوری، عسگراولادی، مرتضی نبوی، غیوران، رفیق‌دوست، شریعتمداری و همچنین خانم طاهره سجادی.


این کتاب 222 صفحه و بهای آن 2000 تومان است.

جهاني‌سازي و رسانه‌هاي محلي [چِلْ پَرو]
علی طلوعی
Ali.Toloee@gmail.com

ناشر: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
چاپ: اول
شمارگان: 2000 نسخه
قیمت:12000 ریال
طرح جلد: داود یاراحمدی
صفحه‌آرایی: مجتبی بختیاری
چاپ و لیتوگرافی: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
نشانی: خیابان میرداماد، جنب مسجد الغدیر، شماره 145
تلفن: 22225511 نمابر: 22226252
نشانی الکترونیکی: info@jamejamonline.ir
صندوق پستی: 5199 ــ 19395
شابک: 7-7-95837-964

در دیباچه کتاب که توسط نویسنده به نگارش درآمده، می‌خوانیم: آنچه ما را بر آن داشته تا دست به این پژوهش بزنیم، حضور فرهنگ در شمایل جهانی است. کانون اصلی بیم‌ها و امیدهای مربوط به جهانی‌سازی، چشم‌اندازی است که به روی فرهنگ گشوده می‌شود و در حقیقت فرهنگ بن‌مایه جهانی‌سازی را صورت‌بندی می‌کند.


پس می‌توان گفت: آنچه در این کتاب مورد نظر است، بحث جهانی‌سازی و این پروژه تحمیلی است. نویسنده توضیح می‌دهد که مفهوم واژه «جهانی شدن» و «جهانی‌سازی» با یکدیگر متفاوتند. جهانی‌سازی چیزی است که عمدتا متمرکز است به اراده سیاسی یا اقتصادی و در سال‌های اخیر فرهنگی، جهانی‌سازی قصد آن دارد تا جهان را یکپارچه و همگن سازد و آن را در خدمت هدف‌های سلطه‌جویانه خود درآورد. به همین دلیل از آن به عنوان یک پروژه یاد و جهانی‌سازی را معادل امریکایی شدن قلمداد می‌کنند.


تمرکز این پژوهش بر شبکه‌های استانی رادیو و تلویزیون است. در این شبکه‌ها کارکرد تنوع و تکثر فرهنگی آنها مورد کنکاش قرار گرفته است که عملکردی غیرقابل انکار (مقابله با همگون‌سازی جهانی‌سازی) دارد.

زيتون سرخ [حزب‌الله، الگوي مقاومت]
علی دارابی
ناشر: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
چاپ: اول، بهمن 1385
شمارگان: 2000 نسخه
قیمت: 18000 ریال
ویراستار: ساسان والی‌زاده
طرح جلد: داود یاراحمدی
صفحه‌آرایی: آرزو تسلیمی
چاپ و لیتوگرافی: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
نشانی: خیابان میرداماد، جنب مسجد الغدیر، شماره 145
تلفن: 22225511 نمابر: 22226252
نشانی الکترونیکی: info@jamejamonline.ir
صندوق پستی: 5199 ــ 19395
شابک: 5-8-95837-964

حزب‌الله لبنان در زمانی پابه عرصه نهاد که جنگ‌های داخلی از سال‌ها پیش شروع شده بود. جنگ‌هایی که بیشتر ریشه در نظام طایفه‌گری و مداخلات بیگانگان در امور داخلی لبنان داشت.همچنین ارتش اسرائیل به بهانه سرکوب سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف)، بیروت و بیش از نیمی از کشور لبنان را به تصرف خود درآورده بود.


علی دارابی، نویسنده در «جستارگشایی» کتاب می‌نویسد:«این اثر به لحاظ موضوعی جایگاه حزب‌الله را در ثبات و امنیت کشور لبنان روشن می‌سازد و به لحاظ مکانی به کشور لبنان بخصوص مناطق اشغال شده توسط ارتش غاصب اسرائیل خواهد پرداخت و به لحاظ زمانی اواخر دهه 70 میلادی (جنگ‌های داخلی)، دهه 80 (شکل‌گیری حزب‌الله) و سال‌های اخیر بخصوص جنگ‌های 33 روزه در سال 2006 میلادی را دربرمی‌گیرد.»


 

رسانه ملي ، رسالت ديني
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و مدیران سازمان صداوسیما
ناشر: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
چاپ: اول
شمارگان: 12000 نسخه
قیمت: 200 تومان (برای فروش موجود نیست)
طراح جلد: شهرزاد شوشتریان
چاپ و لیتوگرافی: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
نشانی: خیابان میرداماد، جنب مسجد الغدیر، شماره 145
تلفن: 22225511 نمابر: 22226252
صندوق پستی: 5199 ــ 19395
شابک: 4-3-95837-964

این کتاب بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و مدیران سازمان صداوسیما در تاریخ آذر 83 است. مقدمه این کتاب توسط سیدعزت‌الله ضرغامی، رئیس سازمان صداوسیما قلمی شده است. در این مقدمه می‌خواهیم:


رهبر معظم انقلاب در این نشست تاریخی، عمیق‌ترین و کاربردی‌ترین راهبردها و اهداف فراروی رسانه ملی را در دوران جدید فعالیت دانشگاه عمومی، تبیین فرموده و هدایتگر این مسیر منیر شدند... فرصت حضور در محضر نور، خود «فرصت» بی‌نظیر برای رسانه ملی بود، هست و خواهد بود...


در این دیدار رهبر معظم انقلاب با تاکید بر نقش مهم رسانه ملی فرمودند: رسانه ما، هم باید ناظر باشد به خنثی کردن کار دشمن در داخل، هم باید ناظر باشد به ضربه زدن به دشمن در فضای عمومی

نهضت مشروطه
در کلام رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی)
به کوشش: ستار شهوازی بختیاری
طراح جلد: شهرزاد شوشتریان
ناشر: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
به سفارش: معاونت فرهنگی مؤسسه جام‌جم
چاپ: اول
شمارگان: 5000 نسخه (برای فروش موجود نیست)
چاپ و لیتوگرافی: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
نشانی: خیابان میرداماد، جنب مسجد الغدیر، شماره 145
تلفن: 22225511 نمابر: 22226252
صندوق پستی: 5199 ــ 19395
شابک: 9-6-95837-964
با توجه به اهمیت شناخت صحیح مشروطیت و بررسی کالبدشکافانه واکاوی مبتنی بر واقعیت این حادثه بزرگ تاریخی، کتاب حاضر با بهره‌گیری از دو سخنرانی کوتاه اما عمیق و عالمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (دامت برکاته) بر آن است تا افق نو و برداشتی دقیق و منطبق بر واقعیت‌های تاریخ را پیش روی علاقه‌مندان بویژه نسل جوان قرار دهد تا بر این اساس، تاریخ واقعی و مستند نهضت مشروطه نگاشته شود.

این بیانات مربوط به تاریخ 13 مرداد 82 در دیدار شماری از پژوهندگان تاریخ و اندیشه سیاسی حوزه و دانشگاه و نیز تاریخ 9 اردیبهشت 1385 در دیدار اعضای شورای مرکزی و کمیته‌های علمی همایش صدمین سالگرد مشروطیت است.
روي دکه‌هاي جهان
ویژه روزنامه‌نگاران، دانشجویان رشته روزنامه‌نگاری و دیپلمات‌ها
مهدی جدی‌نیا
ناشر: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
چاپ: اول، مرداد 1382
شمارگان: 5000 نسخه
قیمت: 350 تومان (برای فروش موجود نیست)
چاپ و لیتوگرافی: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
نشانی: خیابان میرداماد، جنب مسجد الغدیر، شماره 145
صندوق پستی: 5199 ــ 19395
شابک: 5-1173-06-964

در این مجموعه تلاش شده است تا اطلاعات مختصری از مشهورترین و صاحب‌نام‌ترین مطبوعات خبری جهان گردآوری شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.

ضمن آن که فهرستی مشتمل بر بیش از سیصد عنوان نشریه مهم از سراسر جهان برای آشنایی بیشتر، ضمیمه این مجموعه شده است. بی‌شک، آشنایی با این نشریات و بنگاه‌های خبری یکی از اولین گام‌های هر پژوهشگر، روزنامه‌نگار، سیاستمدار و دیپلماتی است که در زمینه ژورنالیسم، افکار عمومی، روابط بین‌الملل و روابط فرهنگی فعالیت می‌کند.


این مجموعه تلاشی است اولیه در خدمت آشنایی ابتدایی با این نشریات که با کوشش و پیگیری مهدی جدی‌نیا گردآوری و به سامان رسیده است.

ديگ و سه‌پايه
دستور تهیه انواع شیرینی، دسر و بستنی
ناشر: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
چاپ: دوم، اردیبهشت 1384
شمارگان: 5000 نسخه
قیمت: 3500 ریال (برای فروش موجود نیست)
چاپ و لیتوگرافی: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
نشانی: خیابان میرداماد، جنب مسجد الغدیر، شماره 145
تلفن: 22225511

صندوق پستی: 5199 ــ 19395
شابک: 2-4-95837-964
طراح جلد: شهرزاد شوشتریان

کتاب موجود حاصل کار مربیان و کارشناسان باتجربه برنامه «به خانه برمی‌گردیم» و یکی از قسمت‌های دیدنی و پرطرفدار این برنامه یعنی «آموزش آشپزی» است. این کتاب گزیده‌ای از 1600 دستور آشپزی و شیرینی‌پزی است. بخش اول کتاب را دستور تهیه نان شیرینی، بستنی و دسر تشکیل می‌دهد.


در این کتاب، طرز تهیه انواع کیک‌ها، شیرینی‌، بیسکویت، نان، بستنی و دسر آموزش داده می‌شود.

مسير طي شده
نگاهی به روند شکل‌گیری، هویت‌یابی و رشد جام‌جم
ناشر: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌‌جم
تهیه و تنظیم: دفتر تدوین کتاب مؤسسه جام‌جم
چاپ: اول، اردیبهشت 1382
شمارگان: 7000 نسخه
قیمت: 400 تومان (برای فروش موجود نیست)
چاپ و لیتوگرافی: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
نشانی: خیابان میرداماد، جنب مسجد الغدیر، شماره 145
صندوق پستی: 5199 ــ 19395
شابک: 9-2840-06-964

این کتاب یادداشت‌های شخصیت‌های علمی، فرهنگی و سیاسی در ارزیابی عملکرد روزنامه جام‌جم را شامل می‌شود.


مسیر طی شده شامل 3 بخش است. بخش نخست شامل اظهارنظر جمعی از شخصیت‌های علمی، فرهنگی کشور است که به صورت کتبی در مورد روزنامه جام‌جم ابراز و اغلب آنها همزمان با کسب عنوان «پرتیراژترین روزنامه کشور» منتشر شده است. بخش دوم دربرگیرنده نظرات جمع کثیری از سیاستمداران ، هنرمندان ، متفکران و دیگر شخصیت‌های فرهنگی، علمی، سیاسی و هنری کشور است.


بخش سوم نیز شامل گزارش خلاصه 5 نظرسنجی انجام شده در سال‌های 1379 تا 1381 است.


مقدمه کتاب توسط مدیرمسوول وقت روزنامه در بهار 82 به رشته تحریر درآمده است.

بوق اشغال (چهارجلد)
ناشر: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
چاپ: اول
شمارگان: 5000 نسخه (برای فروش موجود نیست)
چاپ و لیتوگرافی: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
نشانی: خیابان میرداماد، جنب مسجد الغدیر، شماره 145
تلفن: 22225511 نمابر: 22226252
صندوق پستی: 5199 ــ 19395
شابک: 5-0511-06-964 (جلد 1)، x-0-95837-964 (جلد 2) ، 8-1-95837-964 (جلد 3) و 6-2-95837-964 (جلد 4)
طراح جلد: شهرزاد شوشتریان

این مجموعه، دربرگیرنده ده‌ها گفتگو با هنرمندان، نویسندگان و... است. گفتگوهای تلفنی حاضر که با شروع انتشار روزنامه‌ جام‌جم، از اردیبهشت ماه سال 1379، در صفحات فرهنگ و هنر روزنامه آغاز شد. پس از اندک زمانی به تشویق خوانندگان روزنامه، عنوان ثابت و دائمی شد که گزیده‌ای از آن، در کتاب حاضر گرد آمده است و سایر گفتگوها در چند مجلد ارائه شده است که در مجموع 4 جلد را شامل می‌شود.


گزیده‌گویی و گزیده‌جویی این گفتگوها که شتاب آن با حرفه روزنامه‌نگاری نیز انباز است ، زاییده سبک و سیاق آن است. گفتگوهای این کتاب که اغلب، فهم و وهم فکر و ذکر و بیداری و رویای هنرمندان معاصر را می‌کاود ، معمولا رنگ و آهنگی از طنز نیز یافته که به همین دلیل گاه از مصاحبه به مطایبه گراییده است و گاه برعکس.

بنگاه تبليغات
فروش فرهنگ امریکایی به جهان
نویسنده: نانسی اسنو
ترجمه: علی کسمایی
ناشر: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
چاپ: اول. دی 1382
شمارگان: 5000 نسخه
قیمت: 300 تومان (برای فروش موجود نیست)
چاپ و لیتوگرافی: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
نشانی: خیابان میرداماد، جنب مسجد الغدیر، شماره 145
صندوق پستی: 5199 ــ 19395
شابک: 0-4098-06-964

«نانسی اسنو» استادیار علوم سیاسی و عضو هیات مدیره «جنبش محیط زیست فرهنگی» است. وی از سال 94ــ1992 در یک برنامه دولت فدرال امریکا، برای تحصیلات تکمیلی موسوم به برنامه «کارآموزی مدیریت ریاست جمهوری» شرکت و به عنوان رابط برنامه فولبرایت در آلمان، اسپانیا و یوگسلاوی عمل می‌کرد.


وی دراین‌باره و علت ارائه مطالب کتاب می‌نویسد: «اولویت‌های من درباره درک و تفاهم مشترک و دموکراسی فرهنگی کاملا با اولویت‌های اقتصادی و هدف‌های آژانس اطلاعات ایالات متحده در زمینه امنیت ملی فرق داشت. اینک هدف من به عنوان یک مربی و معلم و فردی اهل مبارزه، افشای علنی اطلاعات و چیزهایی است که هنگام کار در داخل دیوان‌سالاری آژانس اطلاعات ایالات متحده به تجربه به دست آوردم تا ضمن انتقاد اصولی از دیپلماسی و سیاست متکی بر تجارت و شرکت‌ها، یک سیاست و دیپلماسی دیگر ارائه دهم که بر مدنیت استوار باشد.»  

همه را دوست بداريم
علیرضا برازش
ناشر: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
چاپ: اول
شمارگان: 5000 نسخه

قیمت: 300 تومان (برای فروش موجود نیست)
چاپ و لیتوگرافی: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
نشانی: خیابان میرداماد، جنب مسجد الغدیر، شماره 145
تلفن: 2222513 دورنگار: 2254734
صندوق پستی: 5199 ــ 19395

شابک: 8-1969-06-964
طراح جلد: شهرزاد شوشتریان

پیام کتاب «همه را دوست بداریم» در مقدمه‌ای که توسط نویسنده کتاب به نگارش درآمده، چنین بیان شده است: «ای انسان‌ها! باید همه را دوست بدارید. باید با همه از در محبت و رحمت وارد شوید. باید تغافل کنید، عفو کنید، چشم‌پوشی کنید، خیرخواه باشید، کارگشایی کنید، خواهان سلامت، موفقیت و سعادت پایدار همه باشید، بی‌کم و کاست. بی‌شرط، با تمام وجود، بی‌استثناء، فراگیر و جهانشمول و بدون انتظار پاداش.»


کتاب بحث مورد نظر را با ذکر چند داستان از زندگی الگوهای بشریت تکمیل می‌کند.

حکايت بيروني
محمدرضا زائری
ناشر: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌‌جم
چاپ: اول
شمارگان: 500
قیمت: 250 تومان (برای فروش موجود نیست)
چاپ و لیتوگرافی: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
نشانی: خیابان میرداماد، جنب مسجد الغدیر، شماره 145
تلفن: 22222511 نمابر 2226252
صندوق پستی: 5199 ــ 19395
شابک: 0-5-95837-964
طراح جلد: طراحان فردا (محمد توکلی)

حکایت بیرونی بازگوی مسائلی از بیرونی جامعه است به قلم کسی که از اندرونی حوزه‌های علمیه به آن می‌‌نگرد و...


آنچه در این مجموعه می‌خوانید متن یادداشت‌های پراکنده‌ای است که طی مدت کوتاهی به صورت هفتگی در روزنامه «جام‌جم» و با همین عنوان منتشر شد.


محمدرضا زائری نویسنده مطلب در این باره می‌گوید: «حرف این ستون که به میان آمد می‌توانید حدس بزنید با چه واکنشی روبه‌رو شد. نویسنده داستان «کفش‌هایم کو» و مدیر مسوول روزنامه «خانه» و... حالا می‌خواهد حکایت اندرونی بنویسد؟... و اگر علی ساربان است لابد می‌داند شتر را باید کجا بخواباند که سر راه قاضی مرتضوی نباشد...


مجموعه مقالات فرهنگی، اجتماعی این ستون از اردیبهشت 80 تا خرداد 81 را شامل می‌شود.

Funglish
Jokes, Notes & Qoutes
امیر مهدی حقیقت
ناشر: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
چاپ: اول، دی 1382
شمارگان: 5000 نسخه
قیمت: 500 تومان (برای فروش موجود نیست)
چاپ و لیتوگرافی: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی جام‌جم
نشانی: خیابان میرداماد، جنب مسجد الغدیر، شماره 145
صندوق پستی: 5199 ــ 19395
شابک: 9-4099-06-964

لطیفه‌ها و نکته‌هایی به زبان انگلیسی با توضیح لغات و اصطلاحات مشکل این کتاب شامل متن‌های کوتاه و خواندنی انگلیسی در قالب لطیفه، نکته، معما، جملات اندیشمندان و... همراه با توضیحاتی درباره واژه‌ها و اصطلاحات سخت به صورت پاورقی است. این مجموعه گزیده‌ای از محتویات ستونی به اسم FUNGLISH است که در فاصله مهر 81 تا مهر 82 در روزنامه جام‌جم چاپ شده است.


نویسنده کتاب این مجموعه را به کسانی که دوست دارند یا مجبورند انگلیسی یاد بگیرند تقدیم می‌دارد و می‌‌نویسد: «آنها بهتر از هر جماعتی می‌دانند تا آدم بخواهد این زبان «نامادری» را یاد بگیرد ، حقیقا «پدرش» درآمده است.


بنابراین به نظر می‌رسد این کتاب برای تمامی علاقه‌مندان به زبان انگلیسی مفید و راهگشا باشد.